STARE MIASTO. Wąż z łazienki

SONY DSC

1 kwietnia Bibliotekę Publiczną Gminy Stare Miasto odwiedził Rafał Witek – autor licznych wierszy i książek dla dzieci, a także człowiek o niezwykłym poczuciu humoru i wielkiej pomysłowości. Pisarz nie tylko w bardzo atrakcyjny sposób opowiadał o swojej twórczości, ale także przygotował liczne zagadki i niespodzianki, w których dużą rolę odgrywała przyniesiona przez niego zabytkowa, tajemnicza walizka.

Wyciągane z niej przez dzieci rekwizyty urozmaicały wspólną zabawę. Najwięcej uśmiechu na twarzach dzieci wywołał wąż, którego wyciągnęły z „tajemniczego kuferka”. Potem okazało się, że to wąż prysznicowy opisany w jednej z jego książek.

Wszyscy uczestnicy spotkań chcieli wziąć udział w odgadywaniu zagadek przygotowanych przez autora i przekrzykując się „na wyścigi” zgłaszali się do współpracy, angażując się we wszystko co zaproponował.

W spotkaniach zorganizowanych w ramach projektu „Nie taka książka straszna”, dofinansowanego ze środków Ministra kultury i Dziedzictwa Narodowego, brały udział przedszkolaki i uczniowie klas zerowych.

(nadesłała: BP Gminy Stare Miasto)