KONIN. Rocznica katastrofy smoleńskiej

10 kwietnia

Zbliża się pierwsza rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginął prezydent Polski Lech Kaczyński i wielu innych znamienitych Polaków. Żałoba narodowa trwała przez wiele dni. 10 kwietnia 2011 roku upłynie rok od tej wielkiej tragedii. W Koninie główne uroczystości przypominające tych, którzy lecieli, aby uczcić zamordowanych w Katyniu, odbędą się 10 kwietnia przy Stacji Polskiej Drogi Krzyżowej “Katyń”, blisko kościoła św. Maksymiliana M. Kolbe.

O godz. 8:15 planowana jest zbiórka uczestników na placu przed kościołem. O godz. 8:40 nastąpi rozpoczęcie uroczystości i powitanie gości, o godz. 8:41 sygnał syren alarmowych, odegranie hymnu polskiego, odczytanie nazwisk ofiar katastrofy, zapalenie 96 zniczy, wystąpienie Prezydenta Miasta Konina, złożenie kwiatów. O godz. 9:30 zostanie odprawiona uroczysta msza św. w kościele św. Maksymiliana M. Kolbe.
Wieczorem, o godz. 17.00, w Młodzieżowym Domu Kultury można wysłuchać koncertu: „Smoleńsk 2010 – czyli pieśń o dokładnie zaplanowanym dniu, który nigdy się nie wydarzył”. Wstęp wolny.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA