RZGÓW (OSIECZA). Najlepsza z 2 tysięcy uczniów

IS_Zdjęcie0567

Dużym sukcesem pochwalić się może Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Osieczy. Uczennica klasy V Dominika Kierzek zajęła I miejsce w Wielkopolskim Konkursie „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”, organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, przy współpracy Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Wielkopolskiego Centrum Onkologicznego w Poznaniu.

W tegorocznej – XI edycji – wzięło udział 431 szkół podstawowych z terenu Wielkopolski (ok. 2 tys. uczniów). Zadaniem uczestników było napisanie pracy pt. ,,Gdybym był…”. Laureatka, wcielając się w postać Wójta Gminy Rzgów, w specjalnej odezwie nawołała swoich mieszkańców do prowadzenia zdrowego stylu życia. Zachęciła również do zerwania z nikotynowym nałogiem i poleciła różnorodne formy czynnego wypoczynku na terenie gminy.

Zwyciężczyni została zaproszona przez organizatorów do poznańskiego Multikina, 19 maja, na uroczystość rozdania nagród i niespodziankę – projekcję filmu w wersji 3D „Gnomeo i Julia”. Nagrodę za zajęcie I miejsca w powiecie konińskim Dominika odebrała 27 maja w Konińskim Domu Kultury.

Michał Rek