KONIN. Pierwsza pracownia rezonansu magnetycznego

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie uruchomiono pracownię rezonansu magnetycznego. Ma to wymiar leczniczy i ekonomiczny. Dotychczas pacjenci szpitala wożeni byli bowiem na badanie do Kalisza. Z punktu widzenia pacjenta najważniejszy jest wymiar leczniczy, bowiem znacznie skróci się czas przeznaczony na postawienie diagnozy, co oznacza tym samym, że szybciej będzie można podjąć decyzję o wyborze metody leczenia – podkreśla Tomasz Pychyński, zastępca dyrektora ds. lecznictwa.

Korzyści ekonomiczne dla szpitala wynikają z tego, że nie trzeba będzie ponosić kosztów transportu pacjentów do Kalisza oraz z czynszu, jaki płacić będzie Enel-Med. szpitalowi za wynajmowanie pomieszczeń.

Pracownia jest wyposażona w nowoczesny, 1,5-Teslowy aparat do rezonansu magnetycznego – Magnetom Essenza. Oferuje pełne spektrum usług diagnostycznych: rezonans magnetyczny głowy, szyi, kręgosłupa, jamy brzusznej czy urografię, ale także badania stawów, kości i wszystkich tkanek miękkich. Sprzęt pozwala także na wykonywanie rezonansu Angio oraz diagnostyki podstawy głowy z opcją dyfuzji lub perfuzji. W Pracowni wykonywana jest także diagnostyka śródpiersia, serca oraz mammografia. Dzięki współpracy z Oddziałem Anestezjologii Szpitala w Koninie, możliwe jest wykonywanie badań w znieczuleniu.

Jesteśmy obecnie jedyną pracownią rezonansu magnetycznego w Koninie i okolicach. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie dołączy ona do pozostałych placówek Enel-Med, które oferują pacjentom specjalistyczną diagnostykę obrazową w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wystąpiliśmy już do Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ z wnioskiem o uruchomienia postępowania, mającego na celu podpisanie umowy na świadczenie rezonansu magnetycznego. Mamy nadzieję, że w budżecie znajdą się środki finansowe na ten cel – mówi Beata Leszczyńska, dyrektor Pionu Diagnostyki w Centrum Medycznym Enel-Med.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA