KONIN. Miasto – autobusowy potentat

Miasto Konin zostało właścicielem konińskiego PKS. Firma podlega bezpośrednio prezydentowi miasta, a nadzór nad jej działalnością pełni Wydział Działalności Gospodarczej i Rozwoju.

Już wkrótce zostanie przedstawiony nowy program inwestycyjny i rozwoju spółki. Jak stwierdził Dariusz Andrzejewski, prezes Zarządu PKS SA w Koninie obecnie przed przedsiębiorstwem stoją nowe wyzwania, m.in. przejęcie rynku po będącym w likwidacji PKS w Kole. – Od 1 lipca PKS Konin będzie obsługiwał pasażerów z Koła i powiatu kolskiego. Wiąże się to z pewnymi zmianami, w tym z likwidacją w okresie letnim 35 proc. wykonywanych wcześniej przez kolski PKS kursów. O ile ta liczba faktycznie zostanie zmniejszona, okaże się po weryfikacji – dodał prezes Andrzejewski.

W planach jest przeniesienie siedziby PKS do nowo wybudowanego dworca PKP, który zobowiązały się wybudować Polskie Koleje Państwowe. W budynku mieściłyby się stanowiska PKP, PKS i MZK. Niewykluczone, że w przyszłości władze miasta rozważą kwestię połączenia Spółki PKS z Miejskim Zakładem Komunikacji.

(źródło: Urząd Miejski w Koninie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA