PIELGRZYMKA KONIŃSKA. W komunii z Bogiem

1 lipca w kancelarii parafii św. Maksymiliana w Koninie rozpoczęły się zapisy na XXI Pieszą Pielgrzymkę z Konina na Jasną Górę. Hasło tegorocznej to: „W komunii z Bogiem”. Formularz zgłoszeniowy można pobrać na stronie internetowej parafii.

Koszt podstawowy (w tym roku zrobiono rozróżnienie): dorośli – 90 zł; dzieci, młodzież, studenci 60 zł; gdy z jednej rodziny idzie więcej osób – zniżki do 50%; służby – gratis; pozostałe przypadki są rozpatrywane indywidualnie.

Po wejściu na Jasną Górę, tj. 13 sierpnia, niektórzy pielgrzymi wracają w tym samym dniu do Konina. W związku z czym podstawiany zostanie autokar o godz. 22.00. Zapisy w trasie. Koszt autokaru 35 zł. Autokary będą również podstawione 15 sierpnia o godz. 15.00 z Rynku Wieluńskiego.

Pielgrzymi pragnący pozostać w Częstochowie na główne uroczystości mają możliwość noclegu w internacie (zapisy również na trasie) – koszt to: łóżko w pokojach 3/4/5 os. – 34 zł za 2 doby, podłoga w sali – 20 zł za 2 doby.

Opłaty z tzw. wpisowego przeznaczone są na: transport bagażu i koszt całej kolumny transportowej; koszty podstawowych leków i opatrunków; druk kartek, legitymacji i pozostałe tzw. „gadżety”; dopłaty do posiłków  w niektórych miejscach – np. kiełbaski w Miedźnie; koszt podstawowego ubezpieczenia grupy; nagłośnienie (konserwacja, zakup akumulatorów itp.); masa innych wydatków.

(źródło: parafia św. Maksymilina w Koninie)