ŚLESIN (PIOTRKOWICE). X Święto Pyrczoka

IS_DSC03809

23 pyrczoki w kategorii dorosłych oraz 29 w kategorii dzieci i młodzieży rywalizowało o tytuł najlepszego podczas X Święta Pyrczoka w Piotrkowicach. Ten rok okazał się poczwórnie jubileuszowy dla mieszkańców Piotrkowic. Oprócz 10-lecia Święta Pyrczoka przypada również 50-lecie Koła Gospodyń Wiejskich, we wrześniu odbył się natomiast I Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń i 1. Jarmark Kulturowy. We wszystkie akcje czynnie „zamieszane” są panie z miejscowego Koła Gospodyń z przewodniczącą Wandą Waleriańczyk na czele.

W konkursie pieczenia pyrczoków z roku na rok bierze udział coraz więcej osób. Tym razem dołączyły również dzieci i młodzież. W kategorii dorosłych zwyciężyła Lila Ślusarek z Wąsosz, a cztery kolejne miejsca zajęły: Wioletta Wilczyńska z Kępy, Ewa Wilińska z Wąsosz, Zofia Pietrzak z Ignacewa i Anna Waleriańczyk z Piotrkowic. W kategorii dzieci i młodzieży pięć pierwszych miejsc zajęły: 1. Paulina Chmielewska, 2. Klaudia Urbaniak i Julia Gotowała (wszystkie z Piotrkowic), 3. Emilia Pietrzak z Ignacewa, 4. Wiktoria Krygier z Piotrkowic i Olga Przybysz z Kępy, 5. Wiktoria Deręgowska z Piotrkowic.

Podczas imprezy podsumowano też konkurs plastyczny pt. „Alkohol NIE – narkomania NIE”. Zwyciężyła Monika Wiśniewska z Lichenia, drugi był Bartosz Grzelak z Honoratki, trzecie Patrycja i Magdalena Krysztofik z Lichenia. Wyróżniono Wiktorię Magdziarek, Tobiasza Waleriańczyka i Julię Deręgowską. Nagrody wręczali: Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin Mariusz Zaborowski oraz Wicestarosta Powiatu Konińskiego Andrzej Nowak. Na scenie wystąpili: Karolina Walczak, Weronika Krygier, zespół Poranek z Lichenia oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach. Muzyczną Biesiadę Pyrczokową poprowadził Zbyszek Smolarek.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA