AUTOSTRADA A2. Prezydent Bronisław Komorowski, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, a z regionu konińskiego wójt Starego Miasta

IS__DSC0062

30 listopada wójt gminy Stare Miasto Ryszard Nawrocki, prezes Stowarzyszenia Samorządowego A2 Wielkopolska, na zaproszenie prezesa firmy Autostrada Wielkopolska S.A. oraz Jana Kulczyka uczestniczył w uroczystym otwarciu nowego 106 km odcinka autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka.

Ryszard Nawrocki był jedynym przedstawicielem z regionu konińskiego, który w gronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz byłych prezydentów – Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego – brał udział w tak ważnym wydarzeniu.

Stowarzyszenie Samorządowe A2 Wielkopolska od początku swojej działalności współpracuje z Autostradą Wielkopolską  S. A. Jest to bardzo ważne, ze względu na dostęp do bieżących  informacji o wszelkich zamierzeniach i przedsięwzięciach na obszarze miast i gmin w obrębie autostrady, co w dużej mierze przyczynia się do realizacji celów statutowych Stowarzyszenia.

Prawie pół roku przed terminem najdłuższa i najnowocześniejsza polska autostrada połączyła się z europejską siecią autostradową, dzięki czemu będzie strategicznym szlakiem komunikacyjnym między Polską a Europą Zachodnią. Nowy odcinek umożliwi i jednocześnie wpłynie na rozwój gospodarczy terenów przyległych, dzięki czemu wzrośnie liczba nowych inwestycji, a tym samym nastąpi spadek stopy bezrobocia.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA