KONIN. Pierwszy rok prezydentury

IS_198

Rozpoczęliśmy realizację największej w historii naszego miasta inwestycji, wartej ponad 342 mln zł, która zostanie dofinansowana z funduszy unijnych – budowę zakładu termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych. To wielki sukces – mówił na konferencji prasowej podsumowującej pierwszy rok kierowania miastem prezydent Konina Józef Nowicki. Zwrócił uwagę, że był to okres wyjątkowo trudny dla polskich samorządów, w związku z kryzysem gospodarczym. Z okazji rocznicy prezydent Nowicki zdmuchnął świeczkę na okolicznościowym torcie. I przedstawił obszerny raport o tym, co zostało w mieście zrobione. – Nie mam złudzeń, że wobec ogromu potrzeb udało się zrobić wszystko, co możliwe. Ale – mówiąc językiem młodzieżowym – nie mieliśmy większej ,,wtopy” – podkreślił.

Pochwalił się nie tylko wykonanymi zadaniami infrastrukturalnymi poprawiającymi jakość życia w mieście, ale też działaniami w sferze społecznej. Służy temu szeroka współpraca z organizacjami pozarządowymi. Na plus zasługuje też oświata. W Koninie każde chętne dziecko ma zapewnione miejsce w przedszkolu.

Prezydent Konina jest obecnie największym pracodawcą w regionie. Urząd Miejski i spółki miejskie zatrudniają ponad 5 tysięcy osób. Prezydent nie przewiduje tutaj redukcji, ponieważ -  jak wyjaśnił – z problemem wzrostu bezrobocia i tak musiałby się zmierzyć on.