POZNAŃ. Marszałek Województwa podsumowuje rok 2011 i przekazuje życzenia świąteczno-noworoczne

Marszałek Marek Woźniak

Wielkopolska wypiękniała, stała się bardziej dostępna komunikacyjnie, bardziej nowoczesna we wszystkich sferach życia, bardziej przyjazna. Z pewnością to Państwo obserwujecie czy odczuwacie, spacerując np. po konińskim bulwarze nadwarciańskim, który otrzymał Grand Prix konkursu na „Najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Wielkopolsce” – pisze Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak do mieszkańców regionu konińskiego, podsumowując rok 2011. I przekazuje życzenia świąteczno-noworoczne.

Szanowni Państwo,

koniec roku to czas, który skłania nas do rzetelnego podsumowania tego, co się w nim wydarzyło. To także dobry moment, by śmiało kreślić plany na nowe 366 dni. Przede wszystkim zaś zachęcam do tego, by cieszyć ze wszystkich sukcesów, które w minionym czasie stały się naszym udziałem. To one wzmacniają poczucie naszej własnej wartości i dają siłę do tego, by konsekwentnie kontynuować realizację wytyczonych celów. Z myślą o tym, by dobrze nam się żyło w Wielkopolsce.

Ciężko na to pracujemy, by pozytywnie się wyróżniać. Jesteśmy sumienni, pracowici i gospodarni. To procentuje! Wielkopolska ma wysoką i ugruntowaną pozycję gospodarczą na tle innych regionów. Jest także widoczna w Europie, gdzie trwa kluczowa dla nas dyskusja dotycząca kształtu budżetu unijnego po roku 2013. Jesteśmy dobrym przykładem unaoczniającym wszystkim powątpiewającym, że dobrze inwestujemy środki z UE, które otrzymaliśmy w ramach polityki spójności. To one dały nam silne bodźce rozwojowe. Wielkopolska wypiękniała, stała się bardziej dostępna komunikacyjnie, bardziej nowoczesna we wszystkich sferach życia, bardziej przyjazna. Z pewnością to Państwo obserwujecie czy odczuwacie, spacerując np. po konińskim bulwarze nadwarciańskim, który otrzymał Grand Prix konkursu na „Najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Wielkopolsce”. Nowe perspektywy rysują się przed studentami i pedagogami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, gdzie w mijającym roku otwarto Centrum Wykładowo – Dydaktyczne. Także pacjenci konińskiego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego skorzystali na poprawie jakości świadczonych w tej placówce usług medycznych. A to wszystko było możliwe dzięki środkom unijnym właśnie.

Za sukces mijającego roku uważam realizację Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Zainwestowaliśmy te znaczące europejskie środki w trwałe projekty, z myślą, by jak najlepiej służyły poprawie komfortu naszego życia. W czasach, gdy docierają do nas niepokojące prognozy związane z europejskim kryzysem gospodarczym, po raz kolejny otrzymujemy potwierdzenie korzystnego ratingu dla naszego województwa i jego stabilnej perspektywy. To oznacza, że obraliśmy słuszny kierunek, że nasze otwarcie na świat, rozmach inwestycyjny i zaangażowanie w działania innowacyjne przynoszą efekty.

Z myślą o zrównoważonym rozwoju naszego regionu zaangażowaliśmy się, wraz czterema innymi województwami: dolnośląskim, lubuskim, opolskim i zachodniopomorskim, w prace nad strategią i programem operacyjnym rozwoju Polski Zachodniej. Chcemy w ten sposób obalić mit dostatniej i bezproblemowej Polski Zachodniej i położyć akcenty na wyrównywanie dysproporcji między stolicami województw a ich peryferiami. Zależy nam też na zniwelowaniu różnic między tą częścią Polski a wschodnimi landami Niemiec – by granica z naszym partnerem zza Odry była dla nas źródłem korzyści, a nie tylko linią rozdzielającą obszary o różnych poziomach rozwoju. To nasze otwarcie na partnerstwo z pewnością w przyszłości zaprocentuje.

Życzę Państwu, byśmy w nadchodzącym roku dbali o wzajemne relacje, byśmy byli dla siebie życzliwi i traktowali się po partnersku właśnie.

A na nadchodzące święta życzę wszystkim mieszkańcom Ziemi Konińskiej zwolnienia tempa, dni bez pośpiechu, trosk i zmartwień, pełnych radości z chwil spędzonych wspólnie przy wigilijnym stole.

Wszystkie dobrego!

Marek Woźniak
Marszałek Województwa Wielkopolskiego

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA