POZNAŃ. Wojewoda Wielkopolski o śmiałych realizacjach. I z życzeniami radości

Wojewoda Wielkopolski

Rok 2011 zapisze się dla Wielkopolan jako czas przewodnictwa Polski w Unii Europejskiej, realizacji wielu ważnych inwestycji i końcowych przygotowań do przyszłorocznych Mistrzostw w Piłce Nożnej Euro 2012. W listopadzie stolica Wielkopolski stała się miejscem spotkań przedstawicieli 27 państw zjednoczonej Europy. Po siedmiu latach od wstąpienia w szeregi Unii Europejskiej, Polska objęła w niej przewodnictwo. Było to wyzwanie dla naszego kraju i regionu, a zarazem szansa na promocję i realizację idei o europejskim wymiarze zrealizowana, moim zdaniem, w najwyższym stopniu – pisze Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek.

Rok 2011 okazał się szczęśliwy dla inwestycji infrastrukturalnych, czego dowodem jest między innymi realizacja Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Zakończona w tym roku I edycja programu to ponad pół tysiąca kilometrów wyremontowanych i wybudowanych wielkopolskich dróg. NPPDL realizowany jest w każdym z powiatów naszego województwa i stanowi o szybkim rozwoju lokalnej infrastruktury. Cieszę się, że program został tak dobrze przyjęty przez samorządowców. Powodem do dumy jest dla mnie, jako osoby silnie związanej z subregionem konińskim, tegoroczne otwarcie Bulwarów Nadwarciańskich. Ta unikatowa inwestycja jest przykładem doskonałego zagospodarowania terenów nadrzecznych i nie ma sobie równych w Wielkopolsce, a może i w całym kraju. Wierzę, że ten projekt stanowić będzie impuls do innych, równie śmiałych realizacji promujących mieszkańców Konina – ludzi kreatywnych i  przedsiębiorczych.

Wszystkim Państwu życzę, aby nadchodzący Nowy Rok przyniósł wiele radości i pokoju ducha, dał siłę do spełniania własnych marzeń. Niech będzie dla Polski, Wielkopolski, Konina i subregionu konińskiego oraz każdego z nas rokiem dobrze wykorzystanych szans.