KRZYMÓW. Rok wielu inwestycji

Wójt Gminy Krzymów Tadeusz Jankowski

Rok 2011 dla Gminy Krzymów był czasem wielu inwestycji. Do najważniejszych zaliczyć można między innymi kanalizację zachodniej części gminy oraz modernizację sieci wodociągowej i hydroforni. W Szczepidle powstało boisko wielofunkcyjne, z którego chętnie korzystają mieszkańcy tej miejscowości – pisze wójt Tadeusz Jankowski, podsumowując rok 2011.

Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy Gminy Krzymów!

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia oraz koniec roku są najlepszą okazją do podsumowań. Rok 2011 dla Gminy Krzymów był czasem wielu inwestycji. Do najważniejszych zaliczyć można między innymi kanalizację zachodniej części gminy oraz modernizację sieci wodociągowej i hydroforni. W Szczepidle powstało boisko wielofunkcyjne, z którego chętnie korzystają mieszkańcy tej miejscowości. Stadion Warty Krzymów wzbogacił się między innymi o nowe trybuny oraz nowe boiska do piłki siatkowej i plażowej, a miejscowość Krzymów może pochwalić się nowym parkingiem, który powstał obok kościoła i Urzędu Gminy. Ważną chwilą było dla nas oddanie do użytku Centrum Sportów Ekstremalnych w Paprotni, które przyciąga miłośników motocrossu z różnych stron naszego regionu. W przyszłości, zarówno w Paprotni jak i na Złotej Górze, powstaną wieże widokowe, które będą nie lada atrakcją dla turystów. Cieszymy się, że na większość tych inwestycji udało nam się pozyskać środki zewnętrzne. Warto dodać, że w lipcu powstał Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie, który swoim zasięgiem obejmuje całą gminę Krzymów. W naszej pamięci pozostaje także ważny moment z sierpnia tego roku, kiedy gościliśmy delegację gminy Janów z Ukrainy. Mamy nadzieję, że umowa partnerska zawarta między naszymi samorządami da początek wymianie kulturalnej i gospodarczej, także z udziałem naszych mieszkańców. Te wszystkie sukcesy, nie udałyby się jednak bez przychylności Mieszkańców Gminy Krzymów, którzy wspierają swoich przedstawicieli, a często także doradzają i korygują błędy. Dlatego w tym miejscu chciałbym im wszystkim serdecznie za to wsparcie podziękować.

———————————————–

Przed nami Nowy Rok. Wierzymy, że będzie to czas dalszego rozwoju naszej gminy. Naszym największym problemem – podobnie jak wielu innych samorządów – jest oświata oraz trudne decyzje w sprawie jej reorganizacji. Mam jednak nadzieję, że dzięki Państwa przychylności i zrozumieniu, uda nam się wypracować najbardziej optymalne rozwiązania.

Szanowni Państwo! W przededniu Świąt Bożego Narodzenia, w imieniu samorządu gminy Krzymów, pragniemy wszystkim Państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech będą to Święta przepełnione radością, rodzinną bliskością, z dala od wszelkich trosk i zmartwień. A Nowy Rok niech przyniesie nam więcej nadziei, optymizmu oraz wiary w siebie i ludzi.

Przewodnicząca Rady Gminy Krzymów Danuta Mazur

Wójt Gminy Krzymów Tadeusz Jankowski

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA