LISTY DO REDAKCJI. Były Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin napisał w Wigilię

Polityka, nawet ta na szczeblu gminnym, nie jest ulubionym tematem do dyskusji. Proszę zatem wybaczyć, że w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia poruszam tematy takiego kalibru – napisał były Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin Jan Niedźwiedziński w liście do redakcji, wysłanym pocztą elektroniczną …w Wigilię, 24 grudnia.

——————————————————————–

Szanowni Państwo!

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny. Wyczulają się nasze najlepsze ludzkie cechy – życzliwość, empatia, serdeczność. Koniec roku natomiast jest czasem podsumowań. O takie noworoczne reminiscencje pokusił się także mój następca na stanowisku Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin, Mariusz Zaborowski. Szkoda jednak, że w jego podsumowaniach zabrakło cech, które wyżej wymieniłem.

Przez dwanaście lat pełniłem funkcję gospodarza Gminy Ślesin. Był to – nie tylko moim zdaniem – czas jej najbardziej dynamicznego rozwoju. Udało się zrobić naprawdę wiele, dlatego też bardzo mnie dziwi, a jednocześnie boli, agresywna nagonka na moją osobę oraz to, co udało się dokonać. Dlatego nie mogę bezczynnie przyglądać się intensywnemu nadszarpywaniu mojego dobrego imienia. Brak sprzeciwu z mojej strony oznaczałby poczuwanie się do winy. W “życzeniach”, które pan Mariusz Zaborowski opublikował za pośrednictwem zarówno lokalnego miesięcznika, jak i konińskich portali internetowych, używa słowa “zadłużenie” jako sloganu, które – w jego mniemaniu – staje się trwałą blokadą jakichkolwiek działań prorozwojowych. Natomiast w opinii wielu mieszkańców i moim, jest to jedynie sprytnie utkana kurtyna, która maskuje brak inicjatywy oraz zmysłu gospodarności. Aby nie być gołosłownym, już wkrótce zamierzam opublikować szczegółowy raport na temat sytuacji finansowej gminy z czasu, gdy ustępowałem ze stanowiska. Wykażę, że nie jest tak, jak to opisuje pan Zaborowski. Ponadto postaram się udowodnić, że kierunek rozwoju i różnorakie zaniechania, mogą być – zwłaszcza w dobie kryzysu – destrukcyjne dla naszej gminy i zahamować jej dalszy rozwój. Mam nadzieję, że przedstawiciele mediów, chcąc jak najrzetelniej informować swoich odbiorców, będą również zainteresowani materiałami, które będę chciał upublicznić. Jestem to winien Mieszkańcom Gminy Ślesin, którzy przez ostatni rok byli wprowadzani w błąd.

Drodzy Państwo. Polityka, nawet ta na szczeblu gminnym, nie jest ulubionym tematem do dyskusji. Proszę zatem wybaczyć, że w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia poruszam tematy takiego kalibru. Mimo wszystko, pragnę życzyć Państwu zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt, a w Nowym Roku dużo miłości, powodów do zadowolenia oraz większej wiary w ludzi.

Jan Niedźwiedziński
były Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin

——————————————————————-

OD REDAKCJI. Łamy Konińskiej Gazety Internetowej są otwarte dla wszystkich, którzy mają coś istotnego do powiedzenia na temat spraw interesujących lokalne społeczności. Uważamy, że Czytelnicy mają prawo do poznania różnych punktów widzenia i wyrobienia sobie własnego zdania. List Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin Mariusza Zaborowskiego można przeczytać tutaj.

Kontakt z redakcją Konińskiej Gazety Internetowej: redakcja@powiatkoninski.pl lub zbigniewn@gazeta.pl

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA