SKULSK (MIELNICA). Spotkanie opłatkowe harcerzy

Skulsk

Seniorzy z 20 kręgów harcerskich uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Mielnicy. Rozpoczęto je hymnem harcerskim. Chwilą ciszy uczczono tych, którzy odeszli na wieczną wartę. Zebrani przy dźwiękach kolęd podzielili się opłatkiem. Atrakcją był występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Buszkowie.

Wśród gości był dyrektor GOK Jan Wadelski, komendant OSP w Skulsku Radosław Woźniakowski, delegacja pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Skulsku.

Na spotkaniu komendantom kręgów przekazano ustalenia komendy wspólnoty z 8 grudnia 2011 r. Składka roczna wynosi 5 zł. A koszt tabliczki epitafijnej to 40 zł. Następna zbiórka w Mielnicy, przygotowująca XVI Patronalny Dzień Skupienia, odbędzie się 12 kwietnia. Wnioski na tabliczki epitafijne zmarłych druhen i druhów w 2011 roku i wcześniej należy przesłać do druhny Haliny do końca lutego.

Przekazano również życzenia od druha z Mławy i informacje o kartce okolicznościowej na XVI PDS, a także życzenia od przewodniczącego Rady Miasta Konina Wiesława Steinke oraz od Komisji Historycznej Chorągwi Wielkopolskiej ZHP.

Po obiedzie był czas na śpiewanie kolęd, piosenek harcerskich i tańce.