WIERZBINEK (STARA RUDA). Młode Koło Gospodyń Wiejskich

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

27 sierpnia 2011 r. w Starej Rudzie zawiązało się Koło Gospodyń Wiejskich. Należy do niego 39 pań. W skład zarządu wchodzą: przewodnicząca Halina Molenda-Walczak, zastępca Aneta Wiśniewska, sekretarz Tamara Fidera, skarbnik Anna Grzelak. Mimo tak krótkiego stażu KGW może pochwalić się kilkoma udanymi przedsięwzięciami. Po raz pierwszy Koło zaprezentowało się 1 października, podczas podsumowania projektu „Zagospodarowanie Centrum Miejscowości Stara Ruda”.

Wówczas panie częstowały gości przygotowaną przez siebie grochówką, ciastem własnego wypieku, kawą, herbatą oraz grilowanymi kiełbaskami. Koło zorganizowało także zabawę andrzejkową. Również wtedy panie wykazały się swoimi zdolnościami kulinarnymi, przygotowując całe menu. W zabawie brały udział członkinie KGW oraz osoby z okolicznych miejscowości.

Pod koniec roku Koło zorganizowało „Mikołajki”. Przybył Święty Mikołaj z prezentami, Pan Wójt, goście. Dzieci były bardzo zadowolone, ponieważ spotkanie dostarczyło wielu wrażeń i pozytywnych emocji. Imprezę dopełnił poczęstunek, kawa, herbata, słodycze dla dzieci, napoje.

Od początku powstania Koła Gospodyń Wiejskich bardzo skutecznie wspiera nas Pan Wójt Paweł Szczepankiewicz. Zawsze możemy liczyć na jego serdeczną pomoc, nie tylko materialną. Dzięki niemu mamy wspaniałe zaplecze: remizę OSP, salę do organizowania imprez i dobrze wyposażoną kuchnię. Otrzymałyśmy także wsparcie finansowe od Pana Prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego w Wierzbinku Karola Byczyka, za które bardzo dziękujemy.

W roku 2012 chcemy nie tylko kontynuować, ale i poszerzać naszą działalność. Planujemy organizować imprezy okolicznościowe: Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Dziecka, wycieczki, Andrzejki, Mikołajki. Należy zaznaczyć, że współpraca nie byłaby tak owocna, gdyby nie zaangażowanie członkiń KGW i osób im przychylnych. Sił na pewno nam nie zabraknie. Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Wójta Gminy Wierzbinek Pawła Szczepankiewicza i liczymy na dalszą pozytywną współpracę.

Zarząd KGW Stara Ruda


 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA