KONIN. W ,,Medyku” wręczono świadectwa ukończenie szkoły

Medyk (5)

26 czerwca w konińskim Medyku – Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Koninie zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły 81 absolwentom kierunków stacjonarnych i zaocznych Medycznej Szkoły Policealnej. Byli to słuchacze kierunków: technik masażysta, higienistka stomatologiczna, opiekun medyczny, podolog, technik usług kosmetycznych, technik sterylizacji medycznej, terapia zajęciowa. W styczniu 2026 roku zakończyło edukację 20 absolwentów z kierunków: technik farmaceutyczny, technik elektroradiolog i opiekun medyczny, natomiast w kwietniu 9 osób ukończyło Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy Florysta. Razem było 110 słuchaczy.

Dyrektor Centrum Wojciech Szymczak w swoim przemówieniu przypomniał, że szkoła nie tylko przygotowuje do pełnienia ról zawodowych, wyposażając słuchaczy w wiedzę i umiejętności właściwe dla każdego kierunku kształcenia, ale także stara się, by każdy znalazł miejsce na rozwijanie pasji i wrażliwości. Życie w niestabilnych czasach, w obliczu różnego rodzaju zagrożeń, wymaga od każdego człowieka wychodzenia ze strefy własnego konfortu, budowania w sobie odporności na nieoczekiwane zmiany, zaangażowania i odwagi, by reagować na przemoc i czyjąś krzywdę, ponieważ obojętność pozwala na zwycięstwo zła.

Wojciech Szymczak zwrócił uwagę na fakt, że WSCKZiU nie ustaje w wysiłkach na rzecz poniesienia jakości kształcenia, o czym świadczy tegoroczny tytuł Laureata Konkursu Wielkopolska Szkoła Roku.

Podczas uroczystości wręczono nagrody książkowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Dyrektora WSCKZiU w Koninie. Wszyscy absolwenci kończący edukację w Medycznej Szkole Policealnej im. Karola Marcinkowskiego w Koninie w roku szkolnym 2025/2026 uzyskali średnią ocen na świadectwie ukończenia szkoły – 4,62 . Średnie powyżej 5,0 miało 27 słuchaczy w szkole, a 31 osób ze średnią 4,75 i nieukończonym 24. rokiem życia otrzymało 25 czerwca w siedzibie UMWW w Poznaniu stypendia Zarządu Województwa Wielopolskiego w wysokości 1000 zł. 7 najlepszych słuchaczy odebrało nagrody książkowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.

Dyrektor Wojciech Szymczak podkreślił, że nauka w szkole policealnej odpowiada współczesnym trendom edukacji przez całe życie i jest dobrą inwestycją w siebie i przyszłość. Na koniec uroczystości podziękował wszystkim, którzy wspierali proces kształcenia, absolwentom złożył życzenia, by podjęta w przyszłości praca przynosiła wymierne efekty finansowe i satysfakcję z wykonywanych obowiązków. Natomiast całej społeczności szkolnej życzył słonecznych wakacji oraz bezpiecznego i udanego wypoczynku.