ŚLESIN. Drugi ,,Orlik” oddany do użytku

20 kwietnia oddano do użytku drugi ,,Orlik” w Ślesinie, usytuowany obok Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. W uroczystości, oprócz miejscowych władz z burmistrzem Mariuszem Zaborowskim i przewodniczącym Rady Stanisławem Chrzanowskim na czele, uczestniczyli: senator Ireneusz Niewiarowski, posłowie Tomasz Nowak i Jacek Kwiatkowski, radni powiatowi i gminni, dyrektorzy szkół z terenu gminy Ślesin, proboszcz miejscowej parafii ks. prałat Leszek Rybka, uczniowie oraz mieszkańcy miasta i okolicznych wiosek.

Po uroczystym powitaniu zgromadzonych przez burmistrza, poświęcenia obiektu dokonał ks. prałat Leszek Rybka, a trzymaną przez młodzież biało-czerwoną wstęgę przecięli parlamentarzyści i samorządowcy. Uczniowie wypuścili dziesiątki biało-czerwonych baloników, które dzięki sprzyjającej pogodzie bardzo długo były widoczne na niebie.

Parlamentarzyści podczas gratulacji wręczyli gospodarzom obiektu kilkadziesiąt piłek do gry w siatkówkę, koszykówkę oraz piłkę nożną i ręczną. Krótkie występy artystyczne zaprezentowały cheerleaderki z Domu Kultury, a chłopcy z ZS-P w Ślesinie dali pokaz gry zespołowej i ćwiczeń pod czujnym okiem założyciela Akademii Reissa – Piotra Reissa, zawodnika pierwszoligowej Warty Poznań.

Tadeusz Kucharski

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA