SOLIDARNI W PARTNERSTWIE. Konno w gminie Rzgów

Solidarni w Partnerstwie1

Szlak ,,Podkutej Szóstki” – atrakcją turystyczną obszaru lokalnej grupy działania (Golina, Grodziec, Rychwał, Rzgów, Stare Miasto, Tuliszków) – to nazwa kolejnej imprezy promocyjnej zorganizowanej przez Stowarzyszenie ,,Solidarni w Partnerstwie”, 28 kwietnia. Tym razem goszczono w gminie Rzgów. Szlak ,,Podkutej Szóstki” to szlak konny. A skoro tak, główną atrakcją był przejazd wozami i bryczkami przez urokliwe przyrodniczo zakątki gminy. Trasę rozpoczęto w Osieczy, zakończono w miejscowości Zarzew. W imprezie wzięło udział wielu mieszkańców z kilku gmin, a także goście z Turcji.

Na pikniku w Zarzewiu miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich ugościło wszystkch grochówką, bigosem i kulinarnymi słodkościami. Przedstawiciele poszczególnych wspólnot lokalnych promowali swoje gminy. Zorganizowano konkursy o tematyce konnej. Był też czas na wspólną zabawę. Studenci z Turcji uczyli, jak się tańczy w ich kraju. A Polacy pokazywali gościom rodzimą muzyczną tradycję.

Pogoda dopisała. Bo jak mawia prezes ,,Solidarnych w Partnerstwie” Ireneusz Ćwiek, pogoda sprzyja dobrym ludziom. A tylko tacy są w stowarzyszeniu.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA