KONIN. Janusz L. Wiśniewski w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych

IS_IMG_8720

Około 100 uczniów i nauczycieli ze szkoły „górniczej” wzięło udział w spotkaniu autorskim z Januszem Leonem Wiśniewskim. Jeden z najbardziej popularnych współczesnych pisarzy polskich opowiadał o chemii, miłości i jej związkach z literaturą. Na zakończenie podpisywał swoje książki i pozował do pamiątkowych zdjęć.

Uczniowie bardzo chętnie pytali pisarza o związki chemii i literatury. Autor przybliżył uczniom treści zawarte w swojej ostatnio wydanej książce „Na fejsie z moim synem” (w lutym tego roku). Nawiązywał również do swojej pierwszej książki „S@motność w Sieci”. Odpowiadał na pytania związane z konkretnymi tytułami jego wcześniejszych opowiadań. Prawie dwugodzinne spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami i podpisaniem książek. Organizatorkami spotkania w ZSGE były: Ewa Lesień i Magdalena Kubacka.

Przypomnijmy, że Janusz Leon Wiśniewski, rocznik 1954, to naukowiec i pisarz, doktor informatyki i doktor habilitowany nauk chemicznych. Na stałe mieszka we Frankfurcie nad Menem, gdzie pracuje w międzynarodowej firmie informatycznej zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla chemików. Jako pisarz zadebiutował w roku 2001 powieścią S@motność w Sieci, na podstawie której powstał film.

Tłumaczenia jego książek jak dotychczas ukazały się nie tylko w kilkunastu krajach europejskich, ale także w Chinach i Wietnamie. Został uhonorowany w Alei Gwiazd w Toruniu, swoim rodzinnym mieście, gdzie uczył się i mieszkał.

mkubacka

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA