KRAMSK. Konwent Wójtów i Burmistrzów. I spółdzielnia socjalna

SONY DSC

Rola samorządów w pozyskiwaniu inwestorów – to jeden z tematów Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Konińskiego. Tym razem jego gospodarzem była gmina Kramsk. Przy okazji wójt Józef Drop zaprosił na otwarcie nowej stołówki, prowadzonej przez Spółdzielnię Socjalną ,,Razem do sukcesu”.

O nowych miejscach pracy marzą wszystkie samorządy. Dzięki nowym firmom i inwestycjom gminy mogą liczyć na wyższe wpływy podatkowe, a jednocześnie łagodzone są problemy społeczne. Obecna na spotkaniu w Kramsku Joanna Wolff, wicedyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, szczegółowo omówiła elementy skutecznych działań, których efektem jest przyciągnięcie inwestorów. Zwróciła uwagę, że inwestorzy wolą rozmawiać z samorządami niż z prywatnymi właścicielami, bowiem zdają sobie sprawę, że wtedy przejście przez procedury administracyjne jest łatwiejsze. Punktem wyjście jest więc posiadanie terenów inwestycyjnych, z odpowiednią infrastrukturą techniczną. Bez tego trudno liczyć na sukces. Wolff wyróżniła personalnie wójta Starego Miasta, tytułując go pomyłkowo burmistrzem: – Ciągle przypomina o sobie. Tylko aktywni wygrywają – powiedziała o kontaktach gminy Stare Miasta z PAIiIZ. Podkreśliła, że bez wspólnych działań trudno liczyć na sukces.

Takie wspólne działania doprowadziły do małego sukcesu w gminie Kramsk. Powstała tu bowiem Spółdzielnia Socjalna ,,Razem do sukcesu”. Tworzą ją gmina Kramsk i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kramsk. Spółdzielnia świadczy usługi opiekuńcze i gastronomiczne. 16 maja uroczyście otwarto długo oczekiwaną nową stołówkę, z nowoczesnym zapleczem kuchennym. Sfinansowanie zadania było możliwe dzięki wsparciu Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie.

PS. Całowanie burmistrza Sompolna Andrzeja Kossowskiego, które widać na niektórych zdjęciach, wynika z tego, że w dniu Konwentu miał on imieniny.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA