KAWĘCZYN (TOKARY). Gminny Festiwal Piosenki

IS_P5293179

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych został zorganizowany IX Gminny Festiwal Piosenki „Śpiewaj razem z nami”, którego celem jest popularyzacja piosenek, prezentacja osiągnięć młodych talentów i integracja środowisk szkolnych gminy Kawęczyn. Wzięło w nim udział 16 wykonawców reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja.

Młodzi piosenkarze rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Repertuar był bardzo szeroki: od piosenek dziecięcych po piosenki znanych i lubianych polskich piosenkarzy. Jury w składzie: Henryk Binkowski – przewodniczący, Marzena Świderska i Henryk Kaźmierczak w ocenie zwracało uwagę na interpretację utworu, dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie artystyczne. W przerwie obrad jury wystąpił zespół Big Beand Turek. Warto wspomnieć, że członkami są absolwenci szkoły w Tokarach Pierwszych: Jacek Karpiński, Marcin Skurka i Marta Filipiak. Swój występ uatrakcyjnił śpiewem solistki. Ponadto dzieci mogły poznać instrumenty muzyczne i zagrać na nich.

Przyznano po trzy główne nagrody w każdej kategorii wiekowej.

Klasy I-III
I miejsce: Adrianna Dewicka – SP Kawęczyn, opiekun Krzysztof Jesionek
II miejsce: Patrycja Kłodzińska – SP Skarżyn, opiekun Krzysztof Jesionek
IIImiejsce: Konrad Kosowski – SP Kowale Pańskie, opiekun Agata Wierzbicka

Klasy IV-VI
I miejsce: Martyna Bekalarek – SP Kawęczyn, opiekun Krzysztof Jesionek
II miejsce: Bartosz Ziółkowski – SP Tokary, opiekun Renata Piontkowska
III miejsce: Natalia Jasiak – SP Skarżyn, opiekun Krzysztof Jesionek
Wyróżnienie: Kacper Przysło – SP Kawęczyn, opiekun Krzysztof Jesionek

Gimnazja
I miejsce: Katarzyna Binkowska – Gimnazjum Kowale Pańskie, opiekun Agata Wierzbicka
II miejsce: Katarzyna Kacprzak – Gimnazjum Kawęczyn, opiekun Krzysztof Jesionek
III miejsce: Konrad Kowalczyk – Gimnazjum Kawęczyn, opiekun Krzysztof Jesionek

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali statuetkę „Złota Nutka.” Uczestnicy festiwalu oprócz dyplomów otrzymali atrakcyjne nagrody i nagrody pocieszenia, a opiekunowie pamiątkowe dyplomy. Upominki zakupiono dzięki ofiarności sponsorów, którymi byli: Gmina Kawęczyn, Rada Rodziców SP w Tokarach Pierwszych, Samorząd Uczniowski.

Rok 2012 jest dla wsi Tokary rokiem Jubileuszu 650-lecia, zatem i na festiwalu znalazły się akcenty podkreślające to wydarzenie. Na zakończenie uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście wspólnie zaśpiewali piosenkę o Tokarach, specjalnie ułożoną na jubileusz.