SOMPOLNO. Wstęp do Euro

Sompolno - Euro

Wstępem do Euro w Sompolnie był turniej piłkarski 11 drużyn. Zmagania dzieci i młodzieży odbywały się od 21 maja do 6 czerwca na miejscowym ,,Orliku”. Przeszło 100 młodych piłkarzy podzielonych na trzy kategorie: klas I – III, IV – VI szkół podstawowych oraz gimnazjów naśladowało Roberta Lewandowskiego i konińskiego uczestnika Euro Marcina Kamińskiego. Do najciekawszych meczów trzeba zaliczyć spotkanie najmłodszych Rangersów i Czerwonych Diabłów. Po dwóch emocjonujących pojedynkach, przy głośnym dopingu rodziców, nieznacznie lepsi okazali się ci pierwsi.

Po remisie w pierwszym meczu 7 : 7 drugie spotkanie Rangersi rozstrzygnęli na swoją korzyść w stosunku 3 : 2 . Na uwagę zasługuje fakt, że w zwycięskiej drużynie z powodzeniem występowała zawodniczka Julka Walczak. W nieco starszej kategorii triumf odnieśli piłkarze drużyny Mułek Siedmiu Krasnoludków. W kategorii gimnazjalistów prym wiodły ekipy LPO Dumy i Tradycji Sompolno, INIEMAMOCNYCH i Realu Racięcice.

Nie zabrakło nagród, medali i upominków z symboliką EURO 2012. Była też wspaniała atmosfera, dająca uczestnikom radość z gry. Zabawa przed wielkim wydarzeniem w Polsce i na Ukrainie możliwa była dzięki pomocy Gminy Sompolno, firmie AUTO SZYBY ABA GLASS Konin, oraz realizatorom, którymi byli: Szymon Stankiewicz, Mariusz Chmielewski oraz autor tekstu.

Andrzej Prętnicki

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA