ŚLESIN. Gminne zawody sportowo-pożarnicze OSP

10 czerwca na Stadionie Miejskim w Ślesinie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze OSP z terenu gminy Ślesin, w których uczestniczyły następujące jednostki: Honoratka, Licheń Stary, Ostrowąż, Piotrkowice, Półwiosek Stary, Szyszyńskie Holendry, Ślesin i Wąsosze – drużyny grupy „A” (męskie drużyny pożarnicze). Ponadto w zawodach, pokazowo, wystąpiły drużyny OSP Szyszyńskie Holendry i OSP Wąsosze – zawodnicy tych drużyn mają poniżej 16 lat i startowali dowolnie w poszczególnych konkurencjach bez pomiaru czasu i innych parametrów.

Organizatorami zawodów były jednostki w Piotrkowicach i Niedźwiadach, którym pomagali druhowie z OSP w Mikorzynie. Zawody przeprowadzone zostały wg regulaminu Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych – 1/2011 i składały się ze sztafety pożarniczej 7 x 50 m oraz ćwiczeń bojowych.

Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwała komisja sędziowska powołana rozkazem Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie. Komisja składała się
z funkcjonariuszy PSP i pracowała pod przewodnictwem bryg. Romana Pakulskiego.

Po przeprowadzeniu poszczególnych konkurencji wyłoniono zwycięzców wg następującej kolejności:

-      I miejsce z łącznym czasem 100,4 sek. drużyna z OSP w Szyszyńskich Holendrach;

-      II miejsce z łącznym czasem 114,9 sek. drużyna z OSP w Piotrkowicach;

-      III miejsce z łącznym czasem 119,2 sek. drużyna z OSP w Ślesinie.

Waldemar Kurzawa

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA