GOLINA (RADOLINA). W rodzinie bez nałogów

IS_3

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Radolinie została wyróżniona tytułem ,,Przyjazna dla dziecka 6-letniego”, jako jedna z 42 szkół i przedszkoli z województwa wielkopolskiego. Przypomniano o tym na festynie środowiskowym pod hasłem „W rodzinie bez nałogów jest spoko”. Rozpoczął się on uroczystym odsłonięciem tablicy „Szkoła przyjazna dla 6-latka”.

W festynie uczestniczyli zaproszeni goście, między innymi radny Rady Miejskiej w Golinie Wojciech Miętkiewicz, uczniowie z rodzinami, nauczyciele, pracownicy szkoły.

W części artystycznej wystąpiły dzieci 3- i 4-letnie, przygotowane przez Magdalenę Pietraszek. Dzieci 5- i 6-letnie pod okiem Agnieszki Waliniak zaprezentowały „Pacynkowe zoo”. Na koniec wystąpili uczniowie klasy I, prowadzeni przez Magdalenę Lewartowską, w inscenizacji „Komedia przy myciu” i „Spotkanie z jeżem”.

Na uczestników festynu czekało jeszcze wiele atrakcji m.in.: wystawa prac plastycznych dzieci „Ja i moja rodzina”; prezentacja multimedialna o rodzinie, przygotowana przez uczniów klasy IV; odstraszające paczki papierosów wykonane przez uczniów w ramach działalności profilaktycznej szkoły; prezentacja zdjęć z zajęć prowadzonych w ramach projektu unijnego „W trosce o wszechstronny rozwój dziecka przedszkolnego”; turniej rodzinny, który prowadziły Marta Pawlaczyk i Joanna Kryszak. Zebrani obejrzeli pokaz karate, w którym zaprezentował swoje umiejętności uczeń szkoły w Radolinie Mateusz Górniak z klasy V. Przygotowano też konkurs plastyczny „Piłka w grze”, przygotowany przez Alinę Politańską-Pisulę i Izabelę Kaczmarek oraz rozgrywki sportowe, nad przebiegiem których czuwał Michał Witkowski. W turniejach piłki nożnej wzięli udział uczniowie, absolwenci szkoły i mężczyźni 27+ .

Dla najmłodszych atrakcją był dmuchany zamek, słodycze, lody i napoje, a dla dorosłych kiełbaski z grilla i domowe ciasto. Wszyscy w radosnych nastrojach bawili się do wieczora przy zespole muzycznym Mirona Nowaka.

Magdalena Pietraszek

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA