KRZYMÓW. Powitanie Lata 2012. Do siebie zaprosił Tadeusz Jaroszewski

IS_022

Tadeusz Jaroszewski, radny powiatu konińskiego, zorganizował na terenie swojej posesji Powitanie Lata 2012. W programie było puszczanie wianków i lampionów szczęścia, część artystyczna w wykonaniu młodzieży z gminy Krzymów, konkursy sprawnościowe. W jednym z nich, polegającym na trzymaniu ciężarka i jedzeniu bułki, wystartował także gospodarz imprezy. W ogrodowej scenografii prezentowano obrazy i prace rękodzieła artystycznego.

Wanda Staniszewska z Paprotni wykonuje prace szydełkowe, od serwet do sukienek. Cieszyły oko na autorskiej wystawie. Elżbieta Szewczyńska, uczestniczka warsztatu Terapii Zajęciowej w Paprotni, wyjaśniała tajemnice decoupage – techniki ozdabiania przedmiotów. Swoimi osiągnięciami na Powitaniu Lata pochwaliły się dwie pracownie WTZ: plastyczna i krawiecka.

Prace wykonane haftem krzyżykowym zaprezentowały 3 mieszkanki Krzymowa: Jadwiga Kałużyńska, Karina Piasecka i Elżbieta Młodzieniak. Tematyka była różnorodna: obrazy religijne sąsiadowały z pejzażami, kwiatami, zwierzętami. Panie podkreśliły, że w tej pracy potrzebna jest przede wszystkim cierpliwość.

Obrazy swojego autorstwa pokazały gimnazjalistki z Krzymowa: Magdalena Miętkiewska, Estera Jaroszewska, Andżelika Urbańska, Klaudia Szmagaj i Magdalena Cieślak.

Jan Hodlik z miejscowości Kałek zachwalał zalety miodu. Na stosiku firmy ,,Kupiec” częstowano zdrową żywnością. Były też stoiska z wikliną i roślinami. Atrakcją dla dzieci były przejażdżki na konikach-zabawkach. I malowanie twarzy.

Na spotkaniu uhonorowano też wszystkich solenizantów z okolic 24 czerwca, nie tylko Janów. Imprezę prowadziła Mirosława Wyrwińska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzymowie.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA