POMAGANIE. Spełnią się marzenia ciężko chorych dzieci

Fundacja Dziecięca Fantazja zajmuje się spełnianiem marzeń ciężko chorych dzieci w całej Polsce. Od jutra kolejna grupa dzieci, w tym 8 z województwa wielkopolskiego, przeżyje niecodzienną radość, otrzymując to, o czym od dawna marzyła.

W sobotę, 22 września, spełni się marzenie 15-letniej Zuzanny, mieszkającej w Krotoszynie, od kilku lat zmagającej się z chorobą nowotworową. Po długim, ciężkim i bolesnym leczeniu dziewczyna została objęta opieką paliatywną. Zuzanna uwielbia sport, niestety nie może go już uprawiać, ale nadal marzyła o posiadaniu profesjonalnej rakiety tenisowej, plecaka sportowego, dresu oraz o spotkaniu z drużyną siatkarzy. Prezenty oraz oficjalne zaproszenie na spotkanie otrzyma w sobotę przed południem.

Także w sobotę, wczesnym popołudniem, spełni się marzenie 15-letniej Klaudii z miejscowości Jedlec, również zmagającej się z nowotworem. Fantazją Klaudii jest między innymi konsola PSP z grami, która umili jej czas spędzany w szpital, gdzie bardzo często przebywa.

Ostatnim marzycielem fundacji w sobotę będzie 17-letni Szczepan z Pleszewa. Szczepan cierpi na ciężką postać mózgowego porażenia dziecięcego. Pochodzi z bardzo ubogiej rodziny. Szczepanowi i jego rodzinie fundacja podaruje szafkę pod inhalator, rozkładane fotele, ciepłe piżamy i skarpety, koce oraz artykuły chemiczne i kosmetyczne niezbędne w opiece nad chłopcem.

W niedzielę, 23 września, zrealizowana zostanie fantazja 18-letniego Marcina z miejscowości Koziegłowy (powiat poznański, gmina Czerwonak). Marcin zmaga się z powikłaniami po leczeniu złośliwego guza mózgu. Dużo czasu spędza w domu a jego pasją są filmy i programy telewizyjne, dlatego jego jedynym marzeniem materialnym od kilku lat jest posiadanie dużego, płaskiego telewizora. Telewizor musi być jak największy. gdyż Marcin w wyniku choroby stracił częściowo wzrok.

Także w niedzielę, po południu, spełni się marzenie 11-letniego Dominika z miejscowości Żydowo (powiat gnieźnieński, gmina Czerniejewo), który zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Obecnie chłopiec jest na leczeniu podtrzymującym, ale cierpi na stany depresyjne. Jego jedynym marzeniem jest posiadanie laptopa.

W poniedziałek, 24 września rano zrealizowane zostaną fantazje braci – 9-letniego Aleksandra i 10-letniego Jakuba z miejscowości Kawnice (powiat koniński, gmina Golina) cierpiących na zespół łamliwości chromosomów. Obaj chłopcy otrzymają wymarzone rowery, a dodatkowo Olek dostanie telefon z klapką, a Kuba gry komputerowe.

Także w poniedziałek spełnią się marzenia 6-letniego Dawida z miejscowości Władysławów (powiat turecki, gmina Władysławów), zmagającego się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Chłopiec mimo ciężkiej choroby i niepełnosprawności uwielbia zabawy ruchowe, dlatego jego wielkim marzeniem było posiadanie trampoliny. Oprócz tego Dawid marzy o samochodzie zdalnie sterowanym i grach komputerowych. Te prezenty sprawią, że świat Dawida stanie się trochę radośniejszy i dzięki nim będzie mógł się bawić do woli.

Fundacja Dziecięca Fantazja jest organizacją non-profit posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego spełniającą marzenia nieuleczalnie chorych dzieci z całej Polski. Jej podopiecznymi są dzieci zmagające się z nowotworami oraz ciężkimi chorobami genetycznymi, którym współczesna medycyna nie jest w stanie pomóc. Naszą misją jest dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w ich życie odrobinę radości i wiary, że wszystko jest możliwe poprzez spełnienie ich najskrytszych marzeń. Dotychczas w ciągu ośmiu lat działalności, dzięki ludziom wielkiego serca udało się spełnić ponad 2300 fantazji dzieci. Obecnie trwa „Podróż Spełnionych Fantazji – wrzesień 2012”, podczas której zrealizowane zostaną marzenia 13 nieuleczalnie chorych dzieci z woj. mazowieckiego, łódzkiego i wielkopolskiego. Podczas tej podróży marzenia będą spełniać 3 wolontariuszki z kanadyjskiej organizacji Coalition for Kids pod okiem opiekuna. Podróżując po Polsce, Kanadyjczycy dzielą się z podopiecznymi swoimi doświadczeniami. To daje dzieciom poczucie wyjątkowości, często przywraca siłę do walki z chorobą i chęć życia. Nieuleczalnie chore dzieci z Polski poprzez te spotkania uczą się, że nigdy nie wolno się poddawać i że w każdym tunelu tli się światło nadziei.

Spełnianie marzeń podopiecznych jest możliwe także dzięki marketom OBI, ich pracownikom oraz wolontariuszom fundacji.

Wspólnie z marketami OBI już po raz kolejny Fundacja Dziecięca Fantazja organizuje akcję charytatywną i właśnie dzięki pozyskanym środkom finansowym może uszczęśliwić wiele ciężko chorych dzieci spełniając ich fantazje. Dzięki firmie OBI spełniło się już prawie 300 marzeń podopiecznych fundacji. Wszystkie można zobaczyć na podstronie fundacji: http://obi.f-df.pl/.

Akcja polega na sprzedaży w marketach OBI eleganckiego magazynu wnętrzarskiego „Sztuka Dekoracji” drukowanego i dystrybuowanego przez markety OBI w całym kraju. Do zakupu „Sztuki Dekoracji” za 1 zł zachęcają klientów pracownicy OBI oraz wolontariusze fundacji, głównie uczniowie szkół gimnazjalnych i licealiści. Cały dochód przekazywany jest na spełnianie fantazji podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA