WIERZBINEK. Złote gody, czyli 50 lat razem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Małżeństwo jest świadomą i dobrowolną decyzją dwojga osób, którzy raz się pobrawszy, stale muszą się wybierać, odkrywać, wspierać, przepraszać i tak tę jedną, jakże ważną decyzję, przez całe swe życie potwierdzać. Pozytywnym przykładem tego, że można w ten sposób żyć przez pół wieku były uroczyste obchody złotych godów w Wierzbinku. Urząd Stanu Cywilnego zaprosił na nie małżeństwa, które przeżyły wspólnie już 50 lat. W gronie Jubilatów znaleźli się: Jadwiga i Jerzy Deręgowscy, Anna i Zygmunt Kaźmierczakowie, Halina i Eugeniusz Kupsikowie, Helena i Zenon Kucalowie, Teresa i Mieczysław Latkowscy, Zofia i Mieczysław Mazurkiewiczowie, Irena i Józef Muszyńscy, Jadwiga i Kazimierz Sadowscy, Jadwiga i Jan Sobczakowie, Teresa i Józef Stasiakowie.

Małżonkowie zostali uhonorowani przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Wójt gminy Paweł Szczepankiewicz dekorując jubilatów życzył im wszystkiego najlepszego na kolejne lata wspólnego życia. Był też tort i okolicznościowy tost. A gratulacje wraz z przedstawicielami władz samorządowych składali wzruszeni członkowie rodzin jubilatów.

Na zakończenie z programem artystycznym wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sadlnie pod opieką Katarzyny Tylczyńskiej.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA