GOLINA. Stanisław Gawroński nowym przewodniczącym Związku Emerytów

IS_058

Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Golinie podsumował 5-letnią kadencję. Na walnym zebraniu obszerne sprawozdanie przedstawił przewodniczący Marian Łechtański. Organizacja jest silnie obecna w życiu społeczności lokalnej, aktywizując emerytów, rencistów i inwalidów. Na zebraniu przewodniczący Marian Łechtański otrzymał złotą odznakę honorową PZERiI. Wybrano też nowy zarząd. Będzie nim kierował Stanisław Gawroński.

W okresie 5 lat Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Golinie zorganizował 60 wycieczkek i wyjazdów, nie tylko krajoznawczych, ale także na przykład do kina czy teatru. Wzięło w nich udział w sumie 2880 osób.

Obecnie Związek skupia 211 osób, przede wszystkim pań. W nowym Zarządzie znaleźli się: przewodniczący Stanisław Gawroński, wiceprzewodniczący Zenon Paszek, wiceprzewodniczący Andrzej Kalinowski, skarbnik Irena Dobrzyńska, sekretarz Teresa Dobosz, członkowie: Wiesława Antkowiak i Eugeniusz Grobelny.

Na zebraniu gościli m.in. Henryk Zywert, przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Poznaniu, oraz przedstawiciele władz samorządowych, z przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Kapturską i zastępcą burmistrza Andrzejem Budnym. Na scenie wystąpił zespół ,,Senior”.