KONIN. II LICEUM. Dzień Języków Obcych

II Liceum 4

24 października w II Liceum im. K. K. Baczyńskiego w Koninie odbył się corocznie obchodzony Dzień Języków Obcych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był film. Uczniowie wzięli udział w działaniach, mających na celu promowanie nauki języków obcych i kultury krajów, których języków się uczą.

Na szkolnym forum odbyły się występy uczniów w języku angielskim, hiszpańskim, francuskim i rosyjskim oraz zostały wyświetlone trzy najlepsze krótkometrażowe filmy anglo- i niemieckojęzyczne. Jedenaścioro uczniów II Liceum, którzy w ubiegłym roku szkolnym wzięli udział w projekcie „Program Bell – język angielski dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych”, ukończyło kurs międzynarodowym egzaminem FCE i odebrało certyfikaty z rąk dyrektora szkoły Sławomira Lorka.

Na przerwach czynne były kawiarenki, oferujące potrawy kuchni krajów nauczanych w II Liceum języków. Szkoła ozdobiona została pracami plastycznymi uczniów, z których trzy najlepsze zostały nagrodzone.

Dzień spędzony w międzynarodowej atmosferze dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i przyczynił się do integracji społeczności II Liceum w Koninie.