POWIAT TURECKI. Spotkanie Noworoczne

Spotkanie noworoczne Turek

Na tradycyjnej Gali – Spotkaniu Noworocznym Powiatu Tureckiego – które odbyło się w Klubie ,,Barbórka” w Turku podsumowano dokonania w samorządzie powiatowym i miejskim, a także wręczono przyznane tytuły wyróżniającym się w minionym roku działaczom społecznym oraz przedsiębiorcom. Główni organizatorzy: Starosta Turecki Zbigniew Bartosik i Burmistrz Miasta Turku Zdzisław Czapla w swoich wystąpieniach dziękowali za ubiegłoroczną współpracę wszystkim osobom i instytucjom wspierającym działalność samorządową.

Oczekiwaną i zawsze wzbudzającą lekkie podenerwowanie wśród obecnych częścią Spotkania Noworocznego jest wręczenie tytułów i nagród. W tym roku Nagrodę Starosty Tureckiego ,,Złoty Herb Powiatu Tureckiego” oraz tytuł ,,Człowieka Powiatu Tureckiego A.D. 2012” – za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie w rozsławianiu Powiatu Tureckiego – Zarząd Powiatu Tureckiego przyznał druhowi Jarosławowi Pasikowi. Laureat to wieloletni działacz ruchu ochotniczych straży pożarnych, prezes OSP Głuchów oraz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Kawęczyn, a także wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Z OSP ds. młodzieży. Największe swoje sukcesy odnosi jako trener kobiecej i młodzieżowych drużyn pożarniczych oraz zawodnik drużyny seniorskiej OSP Głuchów. W 2012 roku doprowadził MDP do zdobycia tytułu mistrzów województwa wielkopolskiego młodzieżowych drużyn pożarniczych, wygrania Mistrzostw Polski i tym samym przepustki na Olimpiadę Pożarniczą we Francji. Rok 2012 obfitował również w sukcesy seniorskich drużyn. Kobieca Drużyna Pożarnicza Głuchów, zdobywając wicemistrzostwo Wielkopolski, po raz pierwszy w historii powiatu zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski, gdzie wywalczyła brązowy medal. Ukoronowaniem sukcesów, podczas tych samych zawodów, było zdobycie tytułu Mistrza Polski w najbardziej prestiżowej kategorii OSP klasa A przez męską drużynę pożarniczą OSP Głuchów, która również weszła w skład reprezentacji Polski na Olimpiadę Pożarniczą we Francji.

Burmistrz Miasta Turku przyznał nagrodę ,,Złotego Tura” dla Człowieka Roku Miasta Turku – księdzu kanonikowi Markowi Kasikowi – za zgromadzenie wiernych wokół inicjatywy odnowienia polichromii mehofferowskiej w Kościele NSPJ w Turku.

Laureatami nagród przyznawanych przez Turecką Izbę Gospodarczą zostały firmy: Izo Serwis Sp. z o.o z Tuliszkowa świadcząca usługi w zakresie izolacji termicznych oraz prac antykorozyjnych, ProBiotics Polska Magdalena Górska – dystrybutor i producent pożytecznych mikroorganizmów i PSS Społem.

Honorowe wyróżnienie i tytuł ,,Człowieka zatroskanego o środowisko” w tym roku otrzymała Alina Bartosik – nauczycielka biologii, która od 15 lat prowadzi na terenie gminy Kawęczyn badania nad populacją bociana białego.

Na Spotkaniu Noworocznym wręczone zostało również honorowe wyróżnienie i tytuł ,,Rolnika Roku Powiatu Tureckiego”, nadane przez Radę Powiatową Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Turku Karolowi Płóciennikowi.

Podczas spotkania najlepsze życzenia na Nowy Rok mieszkańcom powiatu złożyli: Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski, Senator RP Ireneusz Niewiarowski, Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Małgorzata Kurzawa – Starostwo Powiatowe w Turku

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA