STARE MIASTO. Domowe finanse

Biblioteka Stare Miasto

Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto rozpoczęła cykl bezpłatnych spotkań w ramach projektu „Prosto i przystępnie o domowych finansach – spotkania w bibliotece”, którego celem jest ułatwienie dostępu do wiedzy i informacji na temat zarządzania domowymi finansami oraz wzbogacenie oferty biblioteki.

Tematem pierwszego z czterech spotkań, 20 lutego, było planowanie domowych dochodów i wydatków. Uczestnicy pod okiem trenera edukacji finansowej Jadwigi Wyzner dowiedzieli się jak racjonalnie zarządzać budżetem domowym, żeby można było realizować swoje marzenia. 18 uczestników dowiedziało się, jak przygotować prosty budżet i jak go monitorować oraz jakie są zalety uporządkowania domowych finansów.

W ramach projektu Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto wzbogaciła się również o etażerkę, czyli pakiet publikacji z zakresu edukacji finansowej w wersji papierowej i elektronicznej dostępnych do wypożyczenia dla czytelników. Publikacje dotyczą budżetu domowego, oszczędzania, rachunku bankowego, kredytu i ubezpieczeń. W placówce drukowany jest także newsletter zawierający informacje o ciekawych artykułach, wykładach, wywiadach, filmach i grach na temat edukacji finansowej dostępnych w internecie. Newsletter będzie również przesyłany e-mailowo wszystkim chętnym uczestnikom spotkań.

Kolejne terminy i tematy spotkań są następujące:

27.02.2013r. (środa) – „Nie mam oszczędności. Dlaczego? Czy warto oszczędzać?” 06.03.2013r. (środa) – „Kredyt? Jak z niego korzystać?” 12.03.2013r. (wtorek) –„Czy warto się ubezpieczać?” Spotkania rozpoczynają się o godz. 17.00.

Zapisy: telefonicznie 63 245 52 54, 63 241 60 67, e-mailowo: bibliotekamodla@wp.pl

Projekt „Prosto i przystępnie o domowych finansach – spotkania w bibliotece”, prowadzony jest w ramach komponentu „Organizacje pozarządowe bibliotekom” przez Fundację Wspomagania Wsi w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, a finansowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA