WIERZBINEK. Konkurs recytatorski

2

Sztuka recytacji jest wartością samą w sobie oraz istotnym elementem kształtowania pozytywnych uczuć do ojczystego języka. Poprawne wysławianie się jest niezwykle ważne w codziennym obcowaniu z innymi ludźmi, zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy dopiero kształtują mowę i język. Przygotowując się do recytacji uczniowie nie tylko rozwijają pamięć, ale także zwiększają świadomość kulturalną. Potwierdziły to eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa …” uczniów szkół podstawowych, który odbył się w Urzędzie Gminy w Wierzbinku.

W jury zasiadały: Jolanta Sompolińska, Małgorzata Musiał, Aneta Gołębiowska, Małgorzata Krzymińska. Po przesłuchaniu 19 uczestników komisja wyłoniła najlepszych.

W kategorii wiekowej od 7 do 10 lat nagrodzono:
I miejsce – Joanna Bartczak – SP w Zaryniu
II miejsce – Michał Kocent – SP w Tomisławicach; Aleksandra Malcer – SP im. M. Kopernika w Sadlnie
III miejsce – Jakub Adamiak – SP w Sadlnie; Sara Pietrzak – SP w Zakrzewku.

W kategorii wiekowej od 11 do 13 lat przyznano nagrody:
I miejsce – Dominika Pomianowska – SP im. M. Kopernika w Sadlnie
II miejsce – Michalina Żabicka – SP im. M. Konopnickiej w Zakrzewku
III miejsce – Renata Lebioda – SP im. M. Kopernika w Sadlnie; Natalia Lewandowska – SP im. M. Kopernika w Sadlnie; Elwira Zajdel – SP w Zaryniu.

Laureatki etapu gminnego: Joanna Bartczak, Dominika Pomianowska, Michalina Żabicka zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu na szczeblu rejonowym, który odbędzie się 15 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Kozicka – dyrektor GOK w Wierzbinku

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA