KOŁO. Koncert dla Eweliny

2

Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole wraz z Zarządem Powiatowym Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował koncert charytatywny „Spełnijmy wiosenne marzenie Eweliny”. Z inicjatywą jego przeprowadzenia wyszedł Samorząd Uczniowski, którego opiekunem jest Lidia Tomczyk. Ona też była koordynatorem koncertu. W grudniu 2012 roku pożar zniszczył dom Eweliny. Rodzina dziewczyny znalazła się w bardzo trudnej sytuacji.

Koncert odbył się w nowo pobudowanej sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych. Uczniowie wierząc w to, że ludzi dobrej woli jest więcej, postanowili wesprzeć swoją koleżankę i jej rodzinę. W czasie koncertu zaprezentowali się m.in.: Szkoła Podstawowa nr 1 z Koła, SP z Osieka Wielkiego, Gimnazjum nr 1 z Koła, Gimnazjum z Grzegorzewa, Zespół Taneczny „Debiut Junior”, Państwowa Szkoła Muzyczna, Szkoła Muzyczna Yamaha, a także Grupa Capoeira Brasil.

Koncert trwał blisko 3 godziny i zgromadził bardzo wielu widzów, którym serdecznie dziękujemy - powiedziała koordynator imprezy. Zebrano 1708 zł. Pieniądze zostaną przekazane rodzinie Eweliny. Na koniec koncertu dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych Elżbieta Sztanga podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w organizację akcji i jednocześnie stali się jej współtwórcami.