KAWĘCZYN. Gmina ma 40 lat

KGI1025

Gmina Kawęczyn w tym roku obchodzi 40-lecie powstania. Z tej okazji przygotowano okolicznościową publikację i zorganizowano jubileuszową konferencję. Wyjątkowy wymiar miało też Święto Gminy Kawęczyn, połączone ze Świętem Powiatu Tureckiego. 1 czerwca starosta turecki Zbigniew Bartosik i wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak uroczyście otworzyli kompleks sportowo-rekreacyjny w Kawęczynie.

W tym dniu pogoda nie była najlepsza. Ale wielki namiot zapewnił ochronę przed deszczem i umożliwił zorganizowanie konkursów ekologicznych i rekreacyjnych nie tylko dla dzieci. Na scenie zaprezentowali się młodzi artyści z gminy Kawęczyn.

Wyjątkową atrakcję był pokaz Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania. Oddział przeszedł ulicami Kawęczyna. Później w szerszym zakresie zaprezentował swoje umiejętności. Panie podziwiały przystojnych ułanów w żołnierskich strojach. A panowie wodzili wzrokiem za amazonkami, które zachęcały konie do tańca.

Podczas imprezy rozstrzygnięto i wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego na znak graficzny imprezy „Święto Powiatu Tureckiego i Gminy Kawęczyn”. I wybrano szczęśliwców, do których uśmiechnął się los w loterii fantowej zorganizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Młodzianowie.  Na stoiskach powiatu tureckiego i gminy Kawęczyn oferowano różnego rodzaju materiały i artykuły promocyjne. Nadleśnictwo Turek zaprosiło do konkursów związanych z przyrodą. A na stoisku miasta i gminy Tuliszków częstowano rogalikami z Piekarni ,,Kasztelan”.