ŚLESIN (LICHEŃ). II Letni Turniej Oldboyów w Piłce Nożnej

Pięć drużyn wzięło udział w II Letnim Turnieju Oldboyów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin, który odbył się w Licheniu Starym. Zwycięzcą zawodów została drużyna Migdał Big Team.

W rozgrywkach mogli wziąć udział zawodnicy, którzy ukończyli trzydziesty rok życia. Drużyny rywalizowały systemem “każdy z każdym” rozgrywając mecze 2×10 minut. Turniej został rozegrany na stadionie piłkarskim znajdującym się za miejscową szkołą podstawową, gdzie na co dzień gra drużyna “Strażaka” Licheń Stary. Boisko zostało podzielone na dwa mniejsze pola do gry, dzięki czemu mecze mogły toczyć się równocześnie. Pieczę nad prawidłowym i sprawiedliwym przebiegiem poszczególnych spotkań sprawowali dwaj sędziowie z KOZNP: Piotr Żynda oraz Janusz Sobczak.

Jednym z najstarszych zawodników był Tadeusz Andrzejczak z Konina. Jak wyjaśnił, piłka nożna to jego pasją o lat młodości. Dla niego to sposób na utrzymanie dobrej kondycji: – “Gram bo to lubię” – komentuje. Pomimo ukończonych 65 lat z przyjemnością zakłada sportowy strój i wychodzi na boisko, aby pokazać młodzieży, że nie liczy się wiek, a chęci i hart ducha.

W turnieju wzięła także udział drużyna reprezentująca Gminę Ślesin, w której wystąpił jej gospodarz, burmistrz Mariusz Zaborowski.

Po zakończeniu rozgrywek piłkarze przy grillu wymienili spostrzeżenia oraz uwagi dotyczące poszczególnych spotkań i boiskowych sytuacji. Wszystko działo się miłej i przyjaznej atmosferze, gdyż w zgodnej ocenie zawodników licheńskiego turnieju główną jego ideą była dobra zabawa oraz aktywne spędzenie niedzielnego popołudnia.

Trzy pierwsze drużyny zostały nagrodzone okolicznościowymi pucharami, natomiast  wszystkie zespoły otrzymały piłki do dalszych treningów.

Organizatorem II Letniego Turniej Old Boyów w piłce nożnej był Janusz Bryl z Lichenia, który już zaprosił wszystkie zespoły do udziału w kolejnej edycji turniej, tym razem w październiku br.

Końcowa klasyfikacja drużyn II Letniego Turnieju Old Boyów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy w Licheniu Starym:

I – Migdał Big Team
II – Serwis Opon i Felg Licheń Stary
III – Termit Pest Control
IV – Reprezentacja Gminy Ślesin
V – Old Boy Licheń Stary

Królem strzelców został Krzysztof Skowroński z drużyny “Serwis opon i felg”.

Robert Adamczyk

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA