STARE MIASTO. Nowe place zabaw

Plac zabaw

Kolejne place zabaw powstaną w Gminie Stare Miasto. Trwa procedura przetargowa na ich wykonanie w miejscowościach: Barczygłów, Krągola Pierwsza, Rumin i Żdżary. Jeżeli prace pójdą zgodnie z planem, to nowe place zabaw powstaną jeszcze w tym roku, w połowie września. Najmłodsi mieszkańcy gminy oraz ich rodziny będą mogli miło spędzić czas korzystając z wielu funkcjonalnych, a zarazem bezpiecznych urządzeń. Będą to m.in. karuzele, bujaki sprężynowe, huśtawki, a dla chcących odpocząć – ławki.

Wykonanie placów zabaw wiąże się z nakładami finansowymi poniesionymi przez samorząd. Ale gminie Stare Miasto udało się pozyskać na ten cel finansowe środki zewnętrzne z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Do budżetu lokalnego trafi ponad 179 tys. zł. A kosztorysowa wartość całego przedsięwzięcia to prawie 276 tys. zł.

Dzięki wykorzystaniu środków zewnętrznych możliwa była realizacja wielu już funkcjonujących na terenie gminy placów zabaw. Między innymi w zeszłym roku otwarto plac zabaw w Modle Królewskiej, a w tym roku otwarto kolejny w Liścu Wielkim. Oba place zabaw zostały wykonane z udziałem środków z ministerialnego programu „Radosna Szkoła”. Wkrótce powstanie jeszcze jeden plac zabaw, tym razem przy nowym Przedszkolu Samorządowym w Starym Mieście. Jeżeli w przyszłości będą dostępne środki zewnętrzne na ten cel, samorząd z pewnością wykorzysta je na budowę kolejnych placów zabaw, gdzie rodzice i ich pociechy atrakcyjnie i bezpiecznie będą mogli spędzić swój czas.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA