TPD TUREK. Kolonie letnie w Kołobrzegu

Kolonie w Kołobrzegu

Od połowy do końca lipca na koloniach w Kołobrzegu aktywnie wypoczywała młodzież z regionu wielkopolskiego i łódzkiego pod opieką Joanny, Edyty, Agnieszki, ratownika kolonijnego Piotra oraz czterech ratowników na miejscowej plaży, jak również kierownika kolonii. Na kolonistów czekało wiele atrakcji turystycznych, takich jak: port, latarnia morska, pomnik zaślubin z morzem, promenada, Muzeum Oręża Polskiego, Bazylika NMP, Stare Miasto, Aleja Plantów, Aleja Miłości, bindaż, miasteczko country w Zieleniewie – Dziki Zachód „Show”, piracka przygoda, Centrum Atrakcji Wojskowych „Bastion”, muzeum 6D „Maszoperia”, a także rejs statkiem po bardzo niespokojnym Bałtyku.

Odbyło się również wiele wycieczek: do Grzybowa, Dźwirzyna, Mrzeżyna, Trzebiatowa, Błotnicy, Gołańczy, Mielna, Ustronia Morskiego – gdzie pływaliśmy i korzystaliśmy z wielu atrakcji w aquaparku, do Gąsek, Będzina i Sianożęt.

W wolnych chwilach organizowaliśmy mecze w piłkę siatkową, tenisa ziemnego, tenisa stołowego oraz dyskoteki, ogniska z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem piosenek. Były także gry i zabawy zespołowe z sąsiednimi koloniami, zwłaszcza z Bogatyni.

A ponieważ 12 dni słonecznych nad Bałtykiem to ewenement, korzystaliśmy z plażowania i kąpaliśmy się do oporu. Kadrę cieszy ze nikt się nie pochorował i nie było oparzeń słonecznych, przed czym uratowały filtry ochronne.

Dużo emocji, ale i wiele radości, dał chrzest kolonijny zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy byli na koloniach pierwszy raz. Uczestniczyła w nim także wraz z mamą nasza maskotka kolonijna – czternastomiesięczna Michasia z Ostrowa Wielkopolskiego.

Dziękujemy dorosłym, którzy oprócz swoich dzieci, doglądali także wszystkich kolonistów. Dziękujemy zatem: Agatce, Małgosi, Dominice, Agnieszce i Monice, która została Miss Plaży, a jej fotki były w trzech dziennikach, na czele z ,,Faktem”. Kadra również została wyróżniona dyplomami i odznaczeniami honorowymi za swoją pełną poświęcenia pracę z dziećmi i młodzieżą. Dziękujemy superwychowawcom kolonii – Asi, Edycie i Agnieszce, za czuwanie nad bezpieczeństwem kolonistów, a także Piotrowi – ratownikowi wodnemu i medycznemu oraz kierowcy Robertowi, za bezpieczną jazdę. Podziękowania składamy także naszym gospodarzom i pielęgniarce w Ośrodku Wypoczynkowym – za smaczne posiłki, gościnność, życzliwość, pomoc, dobrą radę i współpracę z nami.

Na ognisku pożegnalnym podsumowaliśmy wyniki oraz wręczyliśmy dyplomy, listy gratulacyjne dla szkół i upominki oraz koszulki i czapki dżokejki wszystkim kolonistom, a także kadrze, kierowcy i gospodarzom. Na koniec pełni nowych wrażeń żegnaliśmy się w Koninie, Kole i Turku.

Wpisy rodziców na Facebooku i otrzymane mailem:

- Chciałbym Państwu, ratownikowi i kadrze bardzo podziękować za wspaniałe kolonie. Moje dziecko jest ogromnie z pobytu z Państwem na tych koloniach zadowolone. Mówi, że były świetne, za co w jego imieniu jak i swoim dziękuję bardzo – WK Sieradz,

- To najfajniejsze i najatrakcyjniejsze kolonie na których była córka – DW i SJ Ostrów,

- Jak dziecko byłam wiele razy na koloniach, ale nigdy nie było tylu atrakcji i tak ciekawie zorganizowanego czasu wolnego – ASM Turek,

- Młodzież wróciła z kolonii w Kołobrzegu ślicznie opalona, wypoczęta i zadowolona – MK – Kawnice

- Dziękuję ratownikowi, kadrze i kierownikowi za wspaniałą opiekę nad naszymi dziećmi – LK – Koło.

Agnieszka Zarzeczna – TPD Turek

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA