KAWĘCZYN (KOWALE PAŃSKIE). Dożynki Gminno-Parafialne

KGI1244

18 sierpnia mieszkańcy gminy Kawęczyn dziękowali za tegoroczne zbiory na Dożynkach Gminno-Parafialnych w Kowalach Pańskich. Zapraszali na nie: wójt gminy Jan Nowak, przewodniczący Rady Gminy Piotr Gebler, ks. proboszcz Roman Kowszewicz, starościna dożynek Małgorzata Rogalska i starosta dożynek Marcin Bugała. Msza święta dziękczynna została odprawiona w kościele parafialnym pw. Siedmiu Boleści Najświętszej Marii Panny w Kowalach Pańskich.

Po niej uroczystości przeniosły się na plac przy kościele. Starostowie dożynek przekazali chleb upieczony z tegorocznej mąki oraz kosz owoców przedstawicielom władz samorządowych. Darami tymi zostali potem poczęstowani wszyscy obecni.

W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy wzięło udział aż 18 Kół Gospodyń Wiejskich. I miejsce zajął Ciemień, II równorzędne – Kawęczyn i Marcinów, III równorzędne – Młodzianów i Wojciechów.

W konkursie kulinarnym organizowanym w ramach Festiwalu Kuchni Wielkopolskiej także wygrał Ciemień. Za nim uplasowały się Wojciechów i Kawęczyn. III miejsce zajęły przysmaki z miejscowości Dzierzbotki i Żdżary.

Sporych emocji dostarczył konkurs przeciągania liny. Najlepsza okazała się drużyna z Marianowa Kolonii, pokonując w finale Wojciechów. Brązowe miejsce zajął Młodzianów.

Na dożynkowym spotkaniu okolicznościowy program artystyczny zaprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół w Kowalach Pańskich.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA