REGION KONIŃSKI. Huragan Ksawery przewracał samochody ciężarowe

6 grudnia szalejący silny wiatr na terenie powiatu konińskiego przewracał samochody ciężarowe na drodze krajowej nr 25.

W samo południe stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie otrzymało zgłoszenie o wypadku w miejscowości Kijowiec, gmina Ślesin. Dyżurny SKKM zadysponował do tego zdarzenia samochód ratownictwa technicznego oraz dwa samochody ratowniczo –gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz OSP Ślesin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na środku jezdni DK 25 znajduje się przewrócony samochód ciężarowy marki mercedes wraz z przyczepą. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed ewentualnym powstaniem pożaru oraz zabezpieczeniu wycieku paliwa ze zbiorników samochodu. Przez cały czas trwania akcji, tj. przez ponad 7 godzin, droga była zablokowana.

Pół godziny później doszło do kolejnego wypadku na drodze krajowej nr 25 z udziałem samochodu ciężarowego. Tym razem na węźle Modła autostrady A2 przewróciła się naczepa podczepiona do samochodu ciężarowego marki DAF, która zablokowała jeden pas ruchu. Dyżurny SKKM zadysponował do zdarzenia samochód ratownictwa technicznego oraz trzy samochody ratowniczo–gaśnicze z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz OSP Stare Miasto. Ratownicy zabezpieczyli teren akcji przed ewentualnym powstaniem pożaru oraz zabezpieczyli pojazd przed przesuwaniem się w wyniku działania silnego wiatru. Na szczęście tym razem obyło się bez osób poszkodowanych.

Ponadto na terenie powiatu konińskiego w związku z panującym silnym wiatrem stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie odnotowało łącznie 61 zdarzeń. Strażacy najczęściej wyjeżdżali do naderwanych i zwisających nad drogami konarów drzew, uszkodzonych elementów opierzenia dachów budynków oraz uszkodzonych słupów elektroenergetycznych. W działaniach udział brało łącznie 360 strażaków.

(źródło: KM PSP w Koninie)


 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA