STARE MIASTO. Trzej Królowie przybyli do Żychlina

1

6 stycznia w kościele parafialnym pw. NMP z Guadalupe i Św. Jana Diego w Żychlinie w trakcie mszy św. w Święto Objawienia Pańskiego parafianie i goście mieli okazję wysłuchania kolęd w wykonaniu Orkiestry Staromiejskiej i chóru kościelnego. Po mszy utworzył się barwny orszak prowadzony przez biblijne postacie – Marię i Józefa z Dzieciątkiem, Trzech Króli oraz aniołów i pasterzy. Wzięli w nim udział pięknie przebrani uczniowie, a w postacie Trzech Króli wcielili się: wójt gminy Ryszard Nawrocki, radny Marek Mijalski, sołtys Żychlina Jan Kaszuba.

Takiego orszaku nie powstydziłoby się nawet duże miasto – uczestniczyło w nim bowiem czynnie tak wielu ludzi. Przez całą drogę grała Orkiestra Staromiejska pod dyrekcją Krzysztofa Pydyńskiego. Orszak przemaszerował ulicami Żychlina i podążył do sali OSP, gdzie czekała na wszystkich słodka niespodzianka rozdawana przez Królów. Na scenie podziwiać można było młode artystki z Prywatnej Szkoły Wokalno-Aktorskiej ,,Fama” prowadzonej przez Marlenę Brzezińską w przedstawieniu pt. „Gwiazdka Betlejemska”. Całe przedsięwzięcie zakończył występ chóru kościelnego, harcerek z drużyny harcerskiej z Żychlina i podopiecznych świetlicy opiekuńczej działającej przy Zespole Szkół w Żychlinie, którzy wykonali kilka kolęd i pastorałek.

Uroczystość została zorganizowana z inicjatywy księdza proboszcza Waldemara Szafrańskiego, we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Żychlina, straży pożarnych z Żychlina i Janowic, uczniów i pracowników Zespołu Szkół, radnych gminy Stare Miasto, sołtysa Żychlina i pod patronatem Wójta Gminy Stare Miasto Ryszarda Nawrockiego.

Joanna Pogorzelska, Zofia Błaszczyk

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA