TUREK. Spotkanie Noworoczne Powiatu Tureckiego

KGI1066

17 stycznia w Klubie ,,Barbórka” w Turku odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne Powiatu Tureckiego. Było ono dobrą okazją do przypomnienia najważniejszych wydarzeń w samorządzie powiatowym i miejskim w minionym roku, a także wręczenia sześciu przyznanych tytułów i nagród dla osób oraz instytucji z różnych środowisk.

Spotkanie rozpoczęło się od przemówień głównych organizatorów: starosty tureckiego Zbigniewa Bartosika i burmistrza miasta Turku Zdzisława Czapli, którzy podziękowali za współpracę wszystkim osobom i instytucjom działającym na rzecz samorządów w minionym roku.

Nagrodę Starosty Tureckiego ,,Złoty Herb Powiatu Tureckiego” oraz tytuł ,,Człowieka Powiatu Tureckiego A.D.2013” za szczególne zaangażowanie oraz wspieranie działań służb pożarniczych powiatu tureckiego, Zarząd Powiatu Tureckiego przyznał wielkopolskiemu komendantowi wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej, nadbryg. Wojciechowi Mendelakowi. Ponadto Burmistrz Miasta Turku przyznał nagrodę ,,Złotego Tura” dla Człowieka Roku Miasta Turku – dyrektorowi Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera Bartoszowi Stachowiakowi. Laureatami konkursu ,,Firma Roku 2013”, organizowanego przez Turecką Izbę Gospodarczą, zostały firmy: Kompleksowe Usługi Sprzątające PUC Agnieszki Sidorowicz-Michalak i DREWTUR L.T.M. Greber Sp.j. Honorowe wyróżnienie i tytuł ,,Człowieka zatroskanego o środowisko” w tym roku otrzymała Bożena Szeffel – nauczyciel biologii w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.

Ponadto wręczone zostało honorowe wyróżnienie i tytuł ,,Rolnika Roku Powiatu Tureckiego”, nadane przez Radę Powiatową Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Turku Januszowi Perlińskiemu.

Gościom Spotkania wieczór muzycznie umilił Piotr Bukartyk – autor, kompozytor, artysta poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, folk oraz reggae z kabaretem i piosenką literacką. Szerokiej publiczności znany od lat m.in. z piątkowych audycji “Urywki z Rozrywki” w radiowej Trójce.

(źródło: Starostwo Powiatowe w Turku)