STARE MIASTO. Firma Goodman Poland – nowy inwestor na terenie gminy

Przy węźle autostradyA2 w Żdżarach, na terenach aktywizacji gospodarczej, zlokalizowała swoją inwestycję firma Goodman Poland. To część Goodman Group, międzynarodowej grupy działającej w sektorze nieruchomości, która posiada, buduje i zarządza powierzchniami logistycznymi i biznesowymi w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i w regionie Azji. Goodman ma swoje biura w Chinach, Hongkongu, Japonii, Nowej Zelandii i Australii. To największa grupa z sektora nieruchomości notowana na giełdzie w Australii.

Oprócz Polski, Goodman ma europejskie biura w Belgii, Czechach, Francji, Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech, w Luksemburgu, Holandii, Słowacji, Hiszpanii oraz w Wielkiej Brytanii. Firma posiada i zarządza 92 nieruchomościami w Europie kontynentalnej oraz 54 w Wielkiej Brytanii, co reprezentuje aktywa o wartości 3,8 biliona euro. To największy developer w Europie.

Goodman Poland wykupiła teren pod budowę o powierzchni ponad 11 ha, zaraz obok firm Europoles i Zinkpower Wielkopolska. Inwestycja obejmować będzie budowę centrum logistyczno-spedycyjnego z częścią biurową oraz infrastrukturą towarzyszącą. Hala magazynowa będzie miała powierzchnię 39 835 mkw.

Pod koniec marca Goodman Poland rozpoczął prace budowlane związane z przygotowaniem terenu pod wytyczoną inwestycję. Prace te były poprzedzone właściwym przygotowaniem procesu inwestycyjnego. Pierwszy kontakt z przedstawicielami firmy nastąpił ponad 2 lata temu, gdy zaproponowano mu kilka lokalizacji w pobliżu autostrady. Ostatecznie Goodman wybrał gminę Stare Miasto jako miejsce swojej inwestycji. Prace budowlane zostaną prawdopodobnie zakończone do końca 2014 roku.