WĘDKARSTWO. SOMPOLNO. Mistrzostwa Koła PZW nr 8

Zawody

6 kwietnia na akwenie wodnym w miejscowości Wygoda rozstrzygnięto Mistrzostwa Koła nr 8 Polskiego Związku Wędkarskiego z Sompolna. Mistrzem w kategorii seniorów został Tomasz Tomczak, łowiąc 7650 gram ryby. II miejsce i tytuł pierwszego wicemistrza z wynikiem 5750 gramów wyłowił Jacek Sławiński. A pucharem za III miejsce usatysfakcjonowany był Krzysztof Malcer (wynik – 5050 gramów). W kategorii młodzieżowej najlepszymi okazali się bracia Mateusz (I miejsce) oraz Kamil (II miejsce) Sławińscy, co pokazuje, że rodzinna pasja jest pielęgnowana. III miejscem cieszył się Artur Kozłowski. Sędzią głównym zawodów był Marek Wiśniewski.

Największą rybę – ,,okonia” z rodziny drapieżników, ważącego około 600 gram – ,,upolował’’ znany sompoleński samorządowiec Piotr Wełnicki. Za ten wyczyn został wyróżniony okazałym pucharem. Uhonorowani pucharami zostali także: najstarszy uczestnik wędkowania Wacław Jezierski oraz najmłodszy, 9-latek Wojciech Zakan. Tych zawodników dzieli zapewne grubo ponad 50 lat. To dowód, że pasja wędkowania łączy kilka pokoleń i można ją realizować w każdym wieku.

Do mistrzostw przystąpiło łącznie przeszło 40 zawodników, którym niedzielny wczesny i chłodny poranek nie przeszkodził w przyjemnym spędzeniu czasu. Mniej zorientowanym warto dodać, że wszystkie złowione ryby są przez wędkarzy wrzucane z powrotem do wody. Wniosek z tego taki, że handel spożywczy na tej zabawie nie ucierpiał.

Niezależnie od szczęścia w tym dniu, wszyscy zadeklarowali uczestnictwo w licznych zawodach wędkarskich rozpoczynającego się sezonu 2014.

Zarząd Koła serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom Mistrzostw Koła nr 8 Polskiego Związku Wędkarskiego z Sompolna.

A.P.