RADZIEJÓW – ŚLESIN (GŁĘBOCKIE). Lekcja edukacyjna ze słomą, wikliną i trzciną

2 kwietnia uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radziejowie odwiedzili sąsiadującą z Kujawami Wielkopolskę, a dokładniej miejscowość Głębockie koło Ślesina. Działa tutaj firma Trans-Cont Covermat s.c.. Produkuje ona maty trzcinowe, wiklinowe, słomiane, a także inne sprzęty ogrodowe o charakterze dekoracyjnym. Ma też własne plantacje. Ta nowoczesna firma współpracuje z kontrahentami z Europy Zachodniej.

Dzięki uprzejmości właścicieli – Renaty i Jacka Sikorskich – wychowankowie Ośrodka mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób powstają wyroby z trzciny, wikliny i słomy oraz zobaczyć, jak pracują osoby obsługujące specjalistyczne urządzenia produkcyjne.

Państwo R. i J. Sikorscy obdarowali uczniów gotowymi wyrobami oraz surowcami do wykorzystania na zajęciach w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Radziejowie, a nawet słodyczami. Osobną atrakcją była możliwość bliższego poznania koni z miejscowej stadniny.

Pobyt w firmie był ciekawą przygodą, która na długo pozostanie w pamięci. Poza tym będzie miał praktyczny wymiar, bowiem uczniowie spróbują także zrobić ciekawe przedmioty z wikliny.

Za zrozumienie potrzeb uczniów oraz okazaną życzliwość

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radziejowie

Państwu Renacie i Jackowi Sikorskim serdecznie dziękuje.


 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA