GOLINA (ROSOCHA). Nowy krzyż dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II

KGI1096

27 kwietnia, w dniu kanonizacji Jana Pawła II, w miejscowości Rosocha poświęcono nowy krzyż przydrożny. To dzieło powstało dzięki społecznej pracy sołtysa Ryszarda Kruszyny i wiceprezesa miejscowej OSP Henryka Nejmana oraz wsparciu finansowemu i pomocy mieszkańców. Mszę świętą odprawił i krzyż poświęcił ks. Piotr Ziółkowski, proboszcz parafii Kawnice. W uroczystości uczestniczył także burmistrz Goliny Tadeusz Piotr Nowicki. – Z wielkim uznaniem należy przyjąć tę inicjatywę. Pokazuje ona siłę lokalnej społeczności i zdolności organizacyjne mieszkańców. Wszystkim, dzięki którym doszło do tak ważnej uroczystości, bardzo dziękuję – powiedział.

Sołtys Ryszard Kruszyna w swoim wystąpieniu podkreślił: – Krzyż jest znakiem naszego zbawienia, naszej wiary. Stawiając go przy naszych drogach chcemy, by Bóg był obecny w naszym życiu, naszej codzienności, w naszych podróżach i pracy.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnili: kwartet akordeonowo-wokalny i orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Kawnic oraz żeński duet gitarowo-wokalny. Służby mundurowe reprezentowała grupa strażaków-ochotników, z pocztem sztandarowym. Nie zabrakło też grupy radnych, zarówno szczebla gminnego, jak i powiatowego. W przygotowanie spotkania zaangażowała się liczna grupa mieszkańców Rosochy.