SOMPOLNO (OŚNO GÓRNE). Owoce w szkole, czyli jak żyć zdrowo

1

Wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawczyniami i rodzicami wzięły udział w Szkolnym Dniu Zdrowia, który odbył się w Szkole Podstawowej w Ośnie Górnym. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Jak żyć zdrowo?”. Szkoła od kilku lat uczestniczy w akcji Agencji Rynku Rolnego ,,Szklanka mleka”. A od ubiegłego roku w programie ,Owoce w szkole”. Podejmuje także inne działania promujące zdrowe odżywianie.

Szkolny Dzień Zdrowia cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzą na temat ochrony zdrowia oraz roli witamin w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. I dowiedzieli się, co zrobić, aby w sposób właściwy dbać o swoją kondycję. Na spotkaniu zaprezentowano literaturę na temat zdrowia, plakaty informacyjne przygotowanych przez uczniów oraz „Eko-stół”, na którym znalazły się ekologiczne smakołyki. Oceniano ich walory smakowe, estetykę wykonania i podania, pomysłowość i oryginalność. Zorganizowano także konkurs na przebranie za warzywo lub owoc. Jury, z uwagi na ogromne zaangażowanie uczniów, przyznało dyplomy i wyróżnienia dla wszystkich uczestników.

Poza tym do degustacji przygotowano pyszne i zdrowe potrawy. Były wśród nich soki i koktajle, surówki, owoce, warzywne kanapki, owocowe szaszłyki i koreczki. Ciekawych pomysłów nie zabrakło żadnej klasie.

Szkoła Podstawowa w Ośnie Górnym następną szkolną uroczystość organizuje już 30 maja. Wtedy w godzinach 9.00 – 14.00 odbędzie się Szkolny Dzień Dziecka i Rodziny z licznymi atrakcjami. Zapraszamy.

(nadesłała: SP w Ośnie Górnym)