GOLINA. Piknik Integracyjny Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

4

Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Golinie nie tylko zrzesza 262 członków z miasta i gminy Golina, ale przede wszystkim poprzez swoją różnorodną działalność aktywizuje i integruje lokalne społeczeństwo. Ma także pozytywny wpływ na jakość życia seniorów. Emeryci i renciści zamiast siedzieć w domu, bardzo licznie przybyli na Piknik Integracyjny, który odbył się 30 maja na Stadionie Miejskim w Golinie. Przebiegał pod hasłem: ,,Dobra zabawa to najkrótsza droga do drugiego człowieka”.

Na imprezę przybyli również sympatycy i zaproszeni goście: burmistrz miasta Tadeusz Piotr Nowicki, radny powiatu konińskiego Zenon Paszek, radna Rady Miejskiej w Golinie Iwona Kościelska, radny Rady Miejskiej w Golinie Lech Kwiatkowski, dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie Żanetta Matlewska.

Wszyscy uczestnicy pikniku zostali serdecznie przywitani przez przewodniczącego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Golinie Stanisława Gawrońskiego, który podziękował za przybycie i życzył wszystkim dobrej zabawy. Ciepłe słowa skierował także burmistrz Goliny Tadeusz Piotr Nowicki, który wyraził uznanie dla wszystkich seniorów, podkreślając jednocześnie ich znaczenie w życiu publicznym.

Członkowie związku bawili się znakomicie do późnych godzin wieczornych, a rozbrzmiewająca muzyka zachęcała do wspólnych śpiewów i tańca. Energii, kondycji i umiejętności zabawy pozazdrościć im mógłby niejeden młodszy człowiek.