STARE MIASTO. Dzień Integracji i wspólna zabawa

1

Dzień Integracji pod hasłem „Bawmy się razem” odbył się 8 czerwca na terenie Przedszkola Samorządowego w Starym Mieście. Celem imprezy była integracja mieszkańców i wspólna zabawa całych rodzin. Organizatorami imprezy byli: Przedszkole Samorządowe w Starym Mieście, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Samorząd Gminy Stare Miasto.

Tego dnia przewidziano wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców gminy, a szczególnie dla tych najmłodszych. Wspólne świętowanie rozpoczęto od prezentacji dorobku artystycznego i kulturalnego przygotowanego przez dzieci i młodzież z terenu gminy. Szczególne wyrazy uznania należą się przedszkolakom, które niejednokrotnie debiutowały na scenie.

Na uczestników imprezy czekały słodkie wypieki oraz dania z grilla. Atrakcjami dla najmłodszych były dmuchane „zamki”, malowanie twarzy oraz wodna niespodzianka dla ochłody. Najmłodsi mieli okazję wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Stare Miasto oraz warsztatach języka migowego. Do akcji włączyli się również strażacy OSP Stare Miasto, prowadząc warsztaty z zakresu pierwszej pomocy oraz udostępniając wóz bojowy do zwiedzania przez dzieci. Tradycyjnie podczas Dnia Integracji odbyło się rzucanie piłek ze sceny.

(źródło: Urząd Gminy w Starym Mieście)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA