SOMPOLNO. Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Sompolno 2014

KGI1P1110704

Na stawach w miejscowości Zakrzewek odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sompolno połączone z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Wędkarza. W związku z tym w imprezie, która odbyła się już po raz kolejny, uczestniczyła młodzież szkolna. Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Andrzej Kossowski, życząc wszystkim dobrych połowów i przyjemnego czasu spędzonego nad wodą. Następnie Roman Adamczak poprosił wszystkich uczestników o uczczenie minutą ciszy zmarłego członka Koła Jerzego Żabierka.

Organizatorzy imprezy – Roman Adamczak, Arkadiusz Bednarski oraz Tomasz Chrzanowski – przedstawili regulamin spotkania, zwracając szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa. Do rywalizacji o Puchar Burmistrza przystąpiło 36 zawodników podzielonych na cztery kategorie: seniorzy, juniorzy, niezrzeszona młodzież – szkoła podstawowa, niezrzeszona młodzież szkolna – gimnazjum z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 1 w Sompolnie. Sędzią głównym był Marek Wiśniewski, a pomocniczymi Ryszard Wańkowski i Lech Wiśniewski. Zawody trwały 3 godziny.

Wyniki:

  • w kategorii seniorów: I miejsce z wynikiem 3,02 kg zajął Wacław Jeziorski, II miejsce z wynikiem 2,76 kg – Tomasz Tomczak, III miejsce z wynikiem 2,64 kg – Karol Wiśniewski;
  • w kategorii juniorów: I miejsce z wynikiem 1,28 kg zajął Mateusz Sławiński, II miejsce z wynikiem 1,18 kg – Kamil Białecki, III miejsce z wynikiem 0,76 kg – Kacper Śniegowski.
  • w kategorii niezrzeszonych – szkoła podstawowa: I miejsce z wynikiem 2,57 kg zajęła Milena Adamczyk, II miejsce z wynikiem 2,18 kg – Maciej Ulański, III miejsce z wynikiem 1,60 kg – Patryk Janicki,
  • w kategorii niezrzeszonych – gimnazjum: I mierwsze miejsce z wynikiem 2,02 kg zajął Kacper Stasiński, II miejsce z wynikiem 0,73 kg – Paweł Leszczak, III miejsce z wynikiem 0,52 kg – Mateusz Czyżewski.

Przyznano również puchary za największą rybę:

  • w kategorii seniorów w drodze losowania pomiędzy Wacławem Jeziorskim a Szymonem Byszko wygrał drugi z wymienionych zawodników, który złowił karpia o wadze 0,88 kg;
  • w kategorii juniorów puchar otrzymał Mateusz Sławiński, który złowił karasia o wadze 0,76 kg;
  • w kategorii niezrzeszonych – szkoła podstawowa największą rybę złowiła Weronika Kwiatkowska – był to karp o wadze 0,71 kg;
  • w kategorii niezrzeszonych – gimnazjum Kacper Stasiński złowił karpia o wadze 1,94 kg.

Puchary i nagrody uroczyście wręczał burmistrz Sompolna Andrzej Kossowski wraz z organizatorami. Imprezę zakończono tradycyjnie wspólnym posiłkiem w postaci grochówki. Roman Adamczak w imieniu organizatorów i wszystkich uczestników złożył serdeczne podziękowania dla sponsorów. Szczególne wyrazy wdzięczności skierowano do burmistrza Andrzeja Kossowskiego, który ufundował nagrody w postaci 6 kart wędkarskich dla niezrzeszonych w PZW, a także udostępnił miejsce, gdzie odbyły się zawody.

Wszystkim sponsorom wręczono podziękowania. Byli nimi: Andrzej Kossowski, Bank Spółdzielczy w Wierzbinku, Piotr Pietrzak, Jerzy Żurański, Andrzej Prętnicki, Jan Kozłowski, Waldemar Marciniak, Piotr Wełnicki, sklep wędkarski „BIK” Arkadiusza Bednarskiego, delikatesy „ANIA” Anny Michalskiej, sklep ogólnoprzemysłowy Leo & Bolo Bogumiły i Leszka Gołaszewskich, sklep PHU AGAWA Michała Bekiera, sklep spożywczo–przemysłowy Agnieszki i Marcina Cichockich z Mąkolna, Jerzy Sasiński, Dariusz Gulczyński, Małgorzata Trudzińska.

Na zakończenie sędzia główny podziękował wszystkim uczestnikom zawodów za zdyscyplinowanie podczas trwania zawodów,  a burmistrz Sompolna zaprosił na kolejne zawody w przyszłym roku.

Z upoważnienia Zarządu
sekretarz Koła
Roman Adamczak