KONIN. Ostatnia okazja na lipcowe pozbycie się elektrośmieci

Za nami niemalże połowa wakacji, a ostatni lipcowy weekend zbliża się wielkimi krokami. Warto więc skorzystać z ostatniej w tym miesiącu okazji na pozbycie się elektrośmieci. Jak?

Oddając do dedykowanego punktu zbierania, który prowadzony jest na terenie Konina w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”:

Sprawdź gdzie odbędzie się zbiórka w najbliższą sobotę (26.07):

Adres punktu zbierania Godziny otwarcia
ul. M. Dąbrowskiej 8 Poniedziałek – piątek w godz. 7.00-16.00
Sobota w godz. 7.00-13.00

Kupony na nagrody!

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt wydawane będą kupony Funduszu Oświatowego. Po przekazaniu ich szkołom biorącym udział w programie kupony zostają przeliczane na punkty, które placówki mogą wymieniać na atrakcyjne pomoce dydaktyczne, np. tablice multimedialne, książki, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia sal.

Usługa bezpośredniego odbioru

Przypominamy również o możliwości zamówienia bezpośredniego odbioru wielogabarytowych elektrośmieci z domów. Wystarczy zadzwonić pod numer: 2222 333 00, lub wypełnić internetowy formularz na stronie www.elektrosmieci.pl – tam również znajduje aktualny harmonogram zbiórek.

Dlaczego to takie ważne?

Elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub porzucone na łonie przyrody, bezpośrednio zanieczyszczają środowisko stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi. Szkodliwe substancje (np. freon w lodówkach, rtęć w świetlówkach i kineskopach), mogą wydostać się na zewnątrz ze źle zagospodarowanych lub zdemontowanych zużytych urządzeń, następnie przenikają z deszczem do gleby i wód gruntowych. W konsekwencji, niewłaściwe pozbywanie się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego może być w przyszłości przyczyną poważnych problemów zdrowotnych u ludzi i zwierząt.